| faranume30 a întrebat:

Ce simți când iubesti pe cineva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca esti in culmea fericirii, ca nu poti sa traiesti fara persoana iubita, ca iti este drag sa fii tot timpul cu acea persoana, ca esti dispus sa-i faci pe plac oricand si oricum, cu absolut tot ce-si doreste, ca-i suficient sa te sune ca inima sa bata ca nebuna...
Cand iubesti cu adevarat, totul este mai frumos pe lume, zambesti oamenilor fara motiv, totul este mai usor, mai placut, razi si plangi de bucurie, canti de placere, faci totul mai cu spor si cu placere, nu te mai superi pe nimeni, esti aerian cazi si te ridic razand, fara sa-ti pese ca te-ai murdarit sau te-ai lovit...fiindca fericirea iti da aripi si bucurie nemarginita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de morți mei și vi mei și viața mea. Când iubești pe cineva cu Adevărat da cu Adevărat rău rău rău rău rău de tot nu mai ști de tine nu mai ști pe ce lume ești nu mai ști dacă este ziua sau noapte nu ai somn deloc da deloc bă ești temrminat temrminat de tot pentru inima aia ai face și crima și pământ și asfalt ai mânca ai întoarce lumea și pământul cu susul în jos ai ai aduce iadul pe pământ pentru ochii ăia pentru inima aia pe care o iubești cu Adevărat da cu Adevărat ai fi în state de orice și ori și ce numai ia sa fie da numai inima aia sa fie pentru vocea aia glasul ăla ochii ăia ai fi în stare de orice și ori și ce când iubești cu Adevărat da cu Adevărat. Și cum face inima în tine când auzi vocea aia? Vai de morți mei și de mine te iei și te sui pe pereți de fericire pentru ca Atunici ești fericit cu Adevărat da cu Adevărat când auzi vocea aia pe care o iubești cu Adevărat și nu vrei auzi alta vocea alta glas alt sunet vocea aia este raiul pe pământul ăsta vocea aia este Dumnezeu pe pământul ăsta vocea aia este Liniștea Adevărată doar vocea aia îți va aduce pace liniște fericirea Adevărată nu vrei sa vezi alți ochii nu vrei sa vezi alți ochii decât ochișorii ăia doi pe care îi iubești cu Adevărat și te dau de pământ de fericire de nu mai ști ce este cu tine ce se întâmplă cu tine îți este frica sa spui ceva sa nu rânești sa nu spui ceva greșit sa deranjezi sa nu superi râsul ala de distruge te distruge rasul ăla da cu tine de toți pereți și nu mai ști de tine cei cu tine ce se întâmplă cu tine pe ce lume ești dacă trăiești sau ești în viața nu mai ști nimic de tine când auzi ca omul pe care îl iubești cu adevărat da cu Adevărat râde păi bă îți vine ști cum săte iei săte duci dracu de buna voie ma asa îmi vine sa ma iau și ma duc dracu de buna voie când aud râsul ăla când vezi ca zâmbește la mine păi îți stă și plămâni si inima în loc și respirația și tot ba tot ma duc dracu de tot mai ales sa ți de mână offff păi deja când ajungi sa ți de mână pe omul care iubești cu Adevărat da cu Adevărat Atunci trăiești TOATĂ VIAȚA FERICIT CU ADEVĂRAT DA CU ADEVĂRAT. Este fericirea Adevărată bucuria Adevărată tot ma tot ce ar putea săte facă fericit cu Adevărat da cu Adevărat este omul pe care îl iubești cu Adevărat restul nu mai contează nu mai exista alte rahaturi și prosti nu contează nu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ajungi să ți omul pe care îl iubești cu adevărat da cu Adevărat de mână nu vrei săi dai drumul Niciodată da Niciodată eu mâinile le-am ținut in mâini și alte mâini nu am ținut și nici nu voi tine vreodată de mână nici Dumnezeu dacă mi-ar întinde mâna și mi-ar spune că-mi da totul tot nu Iași da mâna eu mâinile ei vreau săle țin în mână căci știu ca dacă îi voi da mâinile mele lui Dumnezeu îmi va lua fericirea Adevărată și ma va face sa iubesc pe altcineva. Eu nu vreau sa iubesc pe alt cineva.Eu aleg sa iubesc pe ea pe viață doar pe ia nu alte fete nu alte femei nu vreau sa vad alți ochii la alte femei și alte fete nu vreau sa am de aface cu alte femei și fete să-le ia toți pe toate eu aleg sa iubesc pe viață o singura fată atâta doar o singura fată. Și fata aia este fericirea Adevărată cu Adevărat ia ia este inimAmeA. Restul este nimic pentru mine absolut nimic. Doar ia este fericirea Adevărată cu Adevărat nimeni și nimic altcineva vreodată în viața asta și în alte vieți

| dullcat a răspuns:

La varsta adolescentei simti doar tumult, in timp ce se zbat hormonii.Pe masura ce mai cresti, iubirea devine mai linistita.