| Kindly a întrebat:

Ce sinonime imi dati pentru "iarna"? ex : anotimpul friguros.
plss dati-mi sinonime big grin dau funa :d

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Pai...anotimp de geata, anotimp de diamant(mai poetic... tongue ), anotimp de oglinda, anotimp cu ger,"anul" zapezii,"anul" frigului.tongue cam atat imi trece acum prin cap tongue

| janynn a răspuns:

Sezonul alb

| EU_7813 a răspuns:

Nea
zapada//
credlaughing

| lion13 a răspuns:

A patra fica a anului; printesa ghetii; zana cea alba; regina zapezi; craiasa zapezi; frumoasa din zapezi; anotimpul fulgilor; anotimpul de gheata!

| lion13 a răspuns:

A patra fica a anului; printesa ghetii; zana cea alba; regina zapezi; craiasa zapezi; frumoasa din zapezi; anotimpul fulgilor;