| OrangeFga a întrebat:

Ce spuneti toti se simt rau cand parintii lor nu sunt aproape de ei? Voi ce ati face daca ar trebui sa mergeti odata la 2 -3 saptamani la parinti? Sa merg sambata si sa ma intorc Duminica? Acolo imi place foarte mult
Dau funda

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Tu ai zis: "abia m-am obisnuit cu colegii, sunt putin cam ciudati si obraznici".
Gandeste-te daca asta e un motiv suficient pentru a nu locui cu mama ta. Poate dai de colegi buni. Cei actuali nu par a fi prea pe gustul tau, deci de ce sa stai acolo pentru ei? Mama ta vrea sa stai cu ea, tu vrei. Transfera-te la alta scoalahappy Asta e parerea mea. Oricum ar fi, vei fi aproape de mama ta, si asta e cel mai important.
Decizia finala iti apartine.

12 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza, m-am obisnuit singura, fara eihappy ma simt chiar mai bine uneori.

| OrangeFga explică (pentru LolaLollita):

Uneori da dar alteori imi vine o senzatie foarte naspa, parca-as fi singur pe pamant

| LolaLollita a răspuns (pentru OrangeFga):

Ai prieteni, suna-i, iesitihappy Nu poti sta o viata langa parinti, obisnuieste-te si singurtongue

| OrangeFga explică (pentru LolaLollita):

Totusi,am 14 ani nu-s adult e najpa ca stau la bunici, la tara, pe cand la maicamea e foarte tare e la oras, o gradina incapatore si mai toate conditiile, si aici am conditii bune dar nu ii prea inghit pe bunici

| LolaLollita a răspuns (pentru OrangeFga):

Si de ce locuiesti cu bunicii? In loc sa stai cu mama ta? straight face Credeam ca esti mai mare.

| OrangeFga explică (pentru LolaLollita):

Pai maicamea si taicamiu au divortat, maicamea a plecat in strainatate iar pe mine m-a lasat la bunici, dupa care ea aa venit inapoi in tara si si-a gasit de lucru si un sot, si desigur imi e cam greu deoarece abia m-am obisnuit cu colegii, sunt putin cam ciudati si obraznici

| LolaLollita a răspuns (pentru OrangeFga):

straight face Imi pare rau sa aud asta.
Ai putea sa-i spui ca vrei sa locuiesti cu ea, daca acolo te simti mai binehappy

| OrangeFga explică (pentru LolaLollita):

Ea ar vrea sa stau acolo, si eu as vrea dar cine stie ce colegi o sa am si la scoala aiea

| OrangeFga explică (pentru OrangeFga):

Ai dreptate foarta multa dreptate, mersi m-am mai inveselit putin

| LolaLollita a răspuns (pentru OrangeFga):

Ma bucurbig grin Sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine!

| OrangeFga explică (pentru LolaLollita):

Ok,mersi mult inca o data

| LolaLollita a răspuns (pentru OrangeFga):

Cu placerehappy Somn usor.

| LolaLollita a răspuns (pentru OrangeFga):

Tu ai zis: "abia m-am obisnuit cu colegii, sunt putin cam ciudati si obraznici".
Gandeste-te daca asta e un motiv suficient pentru a nu locui cu mama ta. Poate dai de colegi buni. Cei actuali nu par a fi prea pe gustul tau, deci de ce sa stai acolo pentru ei? Mama ta vrea sa stai cu ea, tu vrei. Transfera-te la alta scoalahappy Asta e parerea mea. Oricum ar fi, vei fi aproape de mama ta, si asta e cel mai important.
Decizia finala iti apartine.