| anonim_4396 a întrebat:

Ce stil de lupta adopta cei din Trupele Speciale Americane ( Navy Seals Delta Force etc) Ma refer la cel corp la corp ( karate etc) Dau funda!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Ete karate bullcrap. Tendinta e sa o ia toti pe urma israelienilor (http://en.wikipedia.org/wiki/Krav_Maga). In armata interesul e sa omori adversarul cit mai rapid, nu sa stai sa faci figuri artistice sau sa il pui la pamint. Plus de asta... navy seals si delta force nu ajung ei sa duca lupte corp la corp ca de aia exista "call in air support".