| white_2190 a întrebat:

Ce stiti despre crema din extract de melci Celltone (sau oricare alta)? Ati folosit? V-a ajutat? Stiti si altele care au dat rezultate?

16 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Extrasul de melc contine acid glicolic, elimina celulele moarte permitand ingredientelor sa patrunda sub piele si sa regenereze tesuturile afectate! Are efect terapeutic in tratarea ranilor, zgarieturilor, petelor etc.(de probat nu am probato)am vazut la un cineva si am citit prospectul cremei.

| dance4life a răspuns:

Colega mea si-a comandat celltone pentru pistrui...nu stiu ce sa zic, o foloseste de abia 3 zile...In schimb eu, am avut o acnee urata si mi-am comandat Revitol Acne Moisturizing Cream...No wordshappy mi-a trecut tot in 4 saptamani, am un ten de bebelush:d nici cicatrici nu amhappy dar dupa 3 saptamani de folosire, mi-am luat si o crema hidratanta fara parfum, cu argila ca incepea sa mi se duca pielea... acum e tot ok. pooope

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am folosit si folosesc chiar acum. Sunt foarte multumita este singura creama cu care ma pot lauda ca reusesc sa tin acneea sub control!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat o crema celltone, si da rezultate foarte bune.iti recomand sa incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit 2 cutii de celltone, ii sper buna crema. nu cred ca exista ceva aseamanator... aveam o acnee foarte urata si numi disparea cu nimic desi am incercat o multime de produse.Acum tenul meu arat foarte bine si vreau sa o folosesc in continuare caci am mare incredere in eawinking vo recomand cu sinceritate...no sa regeretati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-ar interesa pentru un semn pe mana si pentru 2 vanatai pe picior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cineva cum se foloseste?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum am incercat destule creme ce nu au dat nici un rezultat. ar fi cazul sa mi cumpaar celltone, sigur v fi un succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandesc ca ar trebui sa incerc si eu sa o folosesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
cine a folosit CELLTONE poate sa`mi spuna si mie daca i`a trecut si petele lasate de acnee? pup deutza

| idcatalin a răspuns:

Pentru crema cu extract de melc de la Herbagen gasesti aici cele mai utile informatii.
http://www.cmsanatatea.ro/shop/crema-cu-extract-de-melc-herbagen.html

| andexcelent a răspuns:

Crema de melci CELLTONE DE LUX este cel mai bun produs pentru piele, contine extract de melci, care are efect antiacneic si regenerator.
Studiile au aratat ca melcul este unul dintre putinele animale capabile sa isi refaca tesuturile atunci cand acestea sunt afectate. Este capabil chiar sa isi reconstruiasca cochilia atunci cand aceasta se sparge.
Asta e un link de unde poti sa te informezi mai pe larg:
http://www.lady4ever.ro/......p2569.html

| cdinro a răspuns:

Eu am folosit crema de melc de la Herbagen si am fost foarte multumita. Vezi mai multe detalii aici: http://www.sanavita.ro/crema-cu-extract-melc.html

| George_7474 a răspuns:

Buna ziua.Eu folosesc o crema de melc, mai exact cea mai buna dupa publicitate "Ser reparator cu extract de melc" de o luna.Aceasta crema contine 99% Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.Pe forumuri vad ca nu spune nimeni nici o concluzie sau daca spune cineva cred ca e din partea celor de la firma respectiva sau alta firma.La mine nu numai ca nu a avut nici un efect pana acum, dar iti mareste cicatricile.Nu stiu daca sa o mai folosesc sau nu. Poate cineva sa-mi dea un sfat.Multumesc anticipat!

| Lefter_Ana_Y_1990 a răspuns:

Buna. Stiu eu un a de la lady's de la victoria beauty. E super buna si costa doar 40lei

| Rozy_Rozalia_1980 a răspuns:

Buna...eu am folosit crema de melci... elicina si acum folosesc celltone va pot garanta ca este foarte buna eu aveam foarte multe acnee si foarte multe semne dupa ce am folosit cremele e melci mi-au disparut.