| Alessya_9687 a întrebat:

Ce stiti despre Tutu Adrian? fundita

Răspuns Câştigător
| Louise21 a răspuns:

Focşăneanul Adrian Cristian Ţuţu (Eminem din Focşani, aşa cum a fost numit) este unul dintre concurenţii care au făcut senzaţie vineri seară, în cea de-a treia etapă a concursului. Piesa hip-hop „Românii au talent", compusă special pentru emisiune, dar şi trista sa poveste de viaţă i-au impresionat până la lacrimi pe membrii juriului şi pe spectatori. Adrian a obţinut trei „DA-uri" hotărâte din partea juriului.

O copilărie tristă

Tânărul, care va împlini 19 ani pe 11 martie, este orfan de ambii părinţi. „Tata, care suferea de diabet, a făcut mai multe complicaţii pe sistem nervos: paralizie, orbire parţială, blocaj renal. În cele din urmă a murit... Aveam cinci ani pe atunci. Nu mai ştiu foarte multe, ştiu doar că eram lumina ochilor lui, eram cel mai răsfăţat dintre copiii lui, iar golul lăsat în sufletul meu a fost imens. În timp ce tata era în agonie, mama se chinuia cu o depresie cruntă la Spitalul de psihiatrie din Focşani. Ca într-un coşmar, n-a mai scăpat de depresie", povesteşte Adrian Ţuţu pentru „Adevărul".

La nouă ani, copilul a trăit al doilea şoc teribil: şi-a pierdut şi mama. „În acea zi, pe 22 decembrie 2001, eram doar noi doi acasă. Făceam pregătiri pentru Crăciun, împodobisem bradul împreună. Eu am coborât pâna la un prieten din bloc, cu care mă jucam de obicei, şi în minutul următor un vecin anunţa că cineva a căzut de la etaj. Am coborât într-un suflet, presimţind că este mama. Zăcea pe asfalt, era întreagă şi fără lovituri. Dumnezeu mi-a lăsat-o în amintire aşa frumoasă cum era. Acea imagine mă urmăreşte şi acum", povesteşte Adrian Ţuţu.

S-a refugiat în muzică

La vârsta de 14 ani şi-a găsit refugiul în muzică şi dans (break-dance) şi a compus prima melodie, „Poveste", în memoria mamei sale. Un an mai târziu a hotărât să-şi ia destinul în mâini şi să se mute singur în apartamentul lăsat de la părinţi. Ca să se întreţină, a muncit pe şantier şi, chiar dacă uneori a răbdat de foame, a mers mai departe.

La concursul „Românii au talent" s-a înscris sfătuit de un cunoscut de-al său şi, sprijinit financiar de familia unui prieten, a reuşit să ajungă la Constanţa, chiar la finalul preselecţiei.

„Nu aveam nimic pregătit, dar am zis că fac orice pentru a fi admis, am simţit că asta e şansa mea. În drum spre Constanţa, am compus piesa pe care am cântat-o în emisiune. A fost prima dată când m-am simţit împlinit, când am simţit că pot mai mult", îşi încheie Adrian povestea.(C.A)

5 răspunsuri:
| adrianrob a răspuns:

Hmmmm...
1. Il cheama Tutu Adrian laughing
2. Numele de scena: Lil' Shean
3. A castigat la Romanii au Talent 120000 euro
4. E orfan!
4. Cam atat laughing

| TSO7 a răspuns:

Stiu ca a castigat Romanii au Talent. Stiu ca stie sa cante si sa compuna versuri. Stiu ca a avut probleme si e orfan.

| xJelenaTrueLove a răspuns:

La 19 ani, Adrian Tutu compune si canta melodii rap care ii uimesc pana si pe cei mai talentati artisti de la noi. Tanarul rapper, ramas fara parinti de la o varsta frageda, a castigat cu usurinta si votul juriului de la emisiunea "Romanii au talent", dar a cucerit si publicul care l-a trimis in finala. Adrian s-a nascut in Bucuresti, dar cand avea 4 ani s-a mutat cu familia la Focsani. In mai putin de 12 luni, si-a pierdut ambii parinti.

Mama lui a murit cu o zi inainte de Craciun. In primul an dupa moartea mamei, fratii lui au avut grija de el. Apoi a fost crescut de bunica, pana la 15 ani, cand s-a mutat singur in apartamentul lasat de parinti. A muncit pe santier ca sa poata avea o paine pe masa. Chiar daca a suferit si a rabdat de multe ori de foame, nu a renuntat la pasiunea sa, muzica. Cand s-a inscris la preselectia pentru "Romanii au talent", nu credea ca are multe sanse.

| annkaa a răspuns:

S-a nascut pe 11 martie 1992 in Bucuresti.Adrian Tutu compune si canta melodii rap inca de cand a ramas orfan, acesta scriind prima sa piesa in memoria parintilor.Adrian este mare fan Bug Mafia si Puya, iar sinceritatea este principala calitate pe care o pretuieste la cei din jur.

| Dash a răspuns:

Stiu ca a castigat...