| Bia:X a întrebat:

Ce stiti despre zodia fecioara?happy mersi anticipat:*

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://horoscop.sexyme.ro/horoscop_general_zodia_fecioara.html

Ti-as putea spune despre ce fecioare cunosc eu dar fiecare e diferita. Zodia prezinta unele generalitati dar fiecare persoana e diferita, e speciala in felul ei.

| Bia:X explică:

Ideea e ca eu sunt fecioara si sunt aproape exact la fel cu descrierealaughing

| Bia:X explică:

Ms mult la totihappy @[miss sindy] exact asa sunt eulaughing m-am regasit in aproape fiecare frazahappy kiss mersi mulllthappy

| Ea.e. a răspuns:

Yo's fecioara si se zice ca e cea mai linistita zodie... da eu's exact pe inversul descrierii.rolling on the floor

| Seline a răspuns:

Sunt orgoliosi, vanitosi, inteligenti, suparaciosi (daca faci glume nesarate nu garantez ca o sa mai vorbeasca cu tine in urmatoarele zile), au un simt al umorului fin, ironic, sunt aparent linistiti, pudici...

| Mary Marry a răspuns:

Eu Sunt. love struck Si mi se potriveste perfect cea Ce se spune in descriere.Parca Sunt eu. happy

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Si eu sunt fecioara.:D

http://www.dsclex.ro/astrolog/zodiac/european/fecioara/zodia.htm

Perioada: 23 august - 22 septembrie
Zi norocoasa: miercuri
Numere norocoase: 3 si 5
Elementul caracteristic zodia Fecioarei: Pamant
Planeta care guverneaza zodia Zodia Fecioarei: Mercur

Aspectul fizic
Este foarte usor sa recunosti un nativ al zodiei Fecioara dupa silueta relativ fragila si dupa incheieturile mainilor si degetele relativ fragile. Tenul acestor nativi este de obicei masliniu, iar ochii si parul au culori intense, adesea intunecate.
Calitate: mutabil. Starile Fecioarei alterneaza intre pisalog, critic uracios si cautator de nod in papura. Strasnic…
Comportament
Sunt foarte tipicari si organizati. De asemenea, poti observa ca majoritatea timpului si-l petrec muncind sau vorbind despre munca. Vorbesc destul de mult si atunci cand vorbesc ii critica pe cei din jur. Au un simt critic exagerat, dar si-l manifesta abia atunci cand cunosc persoanele respective.
Cum il testezi
Nu suporta dezordinea sau sa fie scosi din rutina. Cel mai clar mod de a iti da seama daca cel cu care vorbesti este Fecioara este sa iti lasi intentionat o scama pe pieptul bluzei. Daca iti va atrage imediat atentia, este un nativ tipic al zodiei. Un al lucru care l-ar putea da de gol ar fi sa te duci in vizita la el acasa si sa ii muti un lucru de la locul sau. Daca ii vei citi indignarea pe fata stii cu cine ai de-a face.
Activitatea preferata: sa isi faca griji
Cartea preferata: Organizarea totala in 1001 pasi
Model in viata: Felix Unger
Idol romantic: Mary Poppins
Slujba ideala: aranjator de dulapuri
Prima intalnire ideala: cina platita nemteste, urmata de o oprire la supermarket pentru inspectarea rafturilor de produse de curatenie. Celalalt il ajuta sa testeze ultimul racnet in materie de dezinfectanti pe podeaua din bucatarie. Urmeaza o strangere de mana si celalalt se duce acasa la el.
Fraza cheie: „Nu o sa mearga in felul asta"
Fraza de agatat: „Scuza-ma, dar ai niste firmituri pe haina"
Parte a corpului: sistemul nervos. Poti sa depistezi o Fecioara dupa unghiile roase pana la sange
Zona erogena: stomacul. Mangaie-l, gadila-l, pupa-l pe burtica si poate ai o sansa sa mergeti mai departe
Ciudatenie sexuala: te instruieste in timpul actului. Iti da note dupa aceea
-un constipat, subiectiv, o acritura egocentrica si pisaloaga care mai este si critica si zgarcita
-un mercurian critic si iritabil
-obsedat de maruntisuri. Se simte obligat sa ii vindece pe cei bolnavi, sa ii salveze pe pacatosi si sa corecteze erorile de gramatica ale tuturor. Are talent sa dea sfaturi pe care nu i le cere nimeni cu aceeasi autoritate si viziune ca ale unei invatatoare
-nu are pic de spontaneitate. E atat de ocupat sa corectez pe toata lumea, incat nu poate sa isi vada propriile defecte
-e semnul care este cel mai putin probabil sa isi recunoasca o greseala
-are sindromul „nimic nu e suficient de bun vreodata". Este incapabil sa se relaxeze si sa se bucure de viata
-daca te certi, mai bine anuleaza orice alte planuri aveai, si comanda ceva de mancare ca oricum nu o sa se termine prea repede si nu o sa recunoasca partea lor de vina. Daca prin miracol le demonstrezi ca au gresit, o sa zica „vai, dar nu mi-am dat seama…hmm…asta schimba totul…. daca doar mi-ai fi zis de la inceput…" bla bla bla…pana dimineata.
Zodic Fecioara-Boli: Au o sanatate destul de buna, dar sunt putin ipohodri. Ceea ce îi poate afecta mai rau e o afectiune intestinala sau/ si digestiva (fecioara fiind raspunzatoare de intestinele Marelui Om).
Au frecvent depresii nervoase de mai mica sau mai mare amploare, carora le fac însa fata în cele din urma. În copilarie vor trece prin toate bolile infantile si prin accidente lipsite de gravitate. Cum sunt foarte curati, nu vor avea afectiuni de natura infectioasa. Uneori pot fi si usor anemici.

Zodic Fecioara-Personalitati: J. W. Goethe, H. G. Wells, Hegel, Sean Connery, Richard Gere, Ingrid Bergman, Sophia Loren, Greta Garbo, Larry Hagman, Linda Gray, Anna Karina, Ana Szeles, Maurice Chevalier, Charles Boyer, Michael Jackson, cardinalul Richelieu, M. Kogalniceanu, Franz Beckenbauer.

| Georgy_1051 a răspuns:

Poti afla multe despre zodia fecioara de pe net, chiar si horoscopul zilnic.http://www.eastrolog.ro/horoscop-zilnic/horoscop-fecioara.php
si mai jos o sa gasesti titlul: totul despre zodia feciara si ai mai multe optiuni, cred ca ai sa te descurci.

| greenyk a răspuns:

Daa.Cica si eu sunt fecioara:-@!
Oricum, nu mi se potrivesc chestiile cu " cuminte, linistita, etc etc.
http://www.acvaria.com/astro-zodia_fecioara.php?p=astrologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu? nimiclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fostu prieten - incapatanat, orgolios
Prietena - amuzanta, inteligenta, incapatanata