| Nikoleta56 a întrebat:

Ce sunt iluminatii? ce fac ei? cine sunt? ii adevarat ca daca parasesti grupul ei te omoara? era un vidio pe trilulilu in care era pe mai multe ep si spunea tot despre,de la un fost membru care(din cele auzite de la sora mea) dupa ce a postat pe internet vidioclipul urmatoarea zi lau ucis, dar tot ce a postat pe internet nu mai putea sters deja pentru era vazut de o multime de oameni. Vreau sa stiu cat mai multe despre ei, ma puteti ajuta? Multumesc pentru cei care au citit pana la capat si au raspuns si scuze daca am greseli gramaticare.

Răspuns Câştigător
| Anto007 a răspuns:

Uita-te la asta: o sa intelegi mai bine in ce consta illuminati! http://www.youtube.com/watch?v=D6UeLg-ASks

2 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Sunt o societate secreta, care vor sa inlutere religia si sa puna stapanire pe lume.

| Hevnoraak a răspuns:

Odată ca niciodată mai mult oameni deștepți din 1800 s-au gândit să ilumineze proștii,prin artă, literatură, educație, muzică astfel încât să nu mai fie diferență dintre cei bogați și cei săraci.

Acum iluminații sunt coniderați o facțiune supranaturală ce poate controla lumea, lucru fals.

Poveștile astea sunt neadevărate și sunt create de persoane diperate de viață.
Chiar dacă ar fi adevărate nu orice prost le-ar descoperii planurile și organizația în sine.