| smileforme a întrebat:

Ce te linisteste in clipele triste atunci cand simti ca orice sentiment sau stare a luat sfarsit?(eu ascult muzica, plang si vb singura) straight facesad

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Pai si eu cam tot asa...ask muzica si plang
Dar ai putea incerca sa stai cu persoana iubita(daca ai).
Sau cu familia(doar ca e cam nasol)big grin
Incearca sa vorbesti cu cineva care te intelege, si sa treci peste depresii.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Iau o foaie si un pix si scriu pana constant ca ma doare mana dreapta. Apoi citesc ce-am scris si incep sa rad si pentru cateva secunde ma simt bine. Apoi revin iarasi gandurile, asa ca ascult muzica mea special pusa intr-un folder cand ma apuca stari de astea. E muzica de voie buna, de club si ma gandesc la replica lui Alvin:"Shake what your mom gave you!"laughinglaughinglaughing

| Silvia a răspuns:

Ma plimb, desenez, fac teme, ascult muzica rock... orice numai ca sa uit.

| arrriadna a răspuns:

Sal, eu in adolescenta, in "momente d-astea" citeam cioran si scriam ce imi trecea prin cap (si-au "iesit" un caiet de poezii si o gramada de jurnale. pe care i le pastrez lu' fi-mea, ca si ea o sa fie adolescenta.).

| Psycho a răspuns:

Eu de vorbit singura, vorbesc tot timpul.indiferent de starea in care ma aflu.pentru ca stiu ca nimeni nu ma poate intelege mai bine decat eu insumi.muzica la fel.ascult mai tot timpul.nu pot sta prea mult fara muzica.ca simt ca innebunesc.si de plans, plang destul.de multe ori imi dau lacrimile seara cand ma pun in pat sa dorm, dar incep sa ma gandesc la tot felul de chestii. dar si'n timpul zilei plang uneori.asa ma descarc eu...

| johny_9421 a răspuns:

Bun raspuns silviawinking

am avut si eu o problema de genu si m-am refugiat in desen si muzica... Pana intr-o zi cand am zis ca am o singura viata si ca trebuie s-o traiesc. De atunci sunt cu zambetul pe buze mereu...happy

| gyo a răspuns:

Ori vorbesc cu cineva, si ma descarc(asta daca simt ca pot sa am incredere si chiar vreau sa vorbesc despre asta), ori incerc sa fug cat pot de mult de probleme, si de ganduri negre.incep sa fac curat prin casa, sa gatesclaughing, sau ies cu prietenii prin oras, orice numai sa ma distraga de la gandurile mele.asa mi se pare mai usor.prefer sa fug de ganduri decat sa intru in ele...

| adelina_7242 a răspuns:

Stau pe net sau asc muz

| candydream a răspuns:

Eu incerc sa nu plang si apoi ma enervez si le las balta pe toate nu sunt trista aproape niciodata.Nu merita. Eu sunt genu care tine in ea si am auzit ca nu este foarte bine.

| smileforme explică:

Parintii imi sunt plecati in strainatate, locuiesc cu sora si fratele meu ( mai mici) si trebuie' sa am grija de ei. am 16 ani straight facesad crezi ca imi e usor si ca nu am parte de clipe grele? au fost momente in care ma ducea gandul catre cel mai scurt drum, asa ca...

| geronimo a răspuns:

Sunteti tineri si sanatosi nu aveti grija zilei de maine, nu aveti in ingrijire o familie sau pastrarea locului de munca, ce fel de clipe triste aveti? depresi in dragoste? acestea sunt trecatoare si inerente in viata la virsta voastra. Pina laadevarata dragoste de cuplu pentru viata mai aveti cale lunga.Pentru a te mai racori nitel este recomandat o portie de plins, te mai intareste si limpezeste gindurile.Cu bine si mereu zile senine.

| ╰•●๋° rღxx°●๋•╮ a răspuns:

Aproximativ ce face onutzu. doar ca in momentele triste, scriu chestii pe care chiar le simt.si care vin din suflet. e un fel de a ma descarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult cele mai triste piese de dragoste...Incerc sa-mi ocup timpul liber cu orice sau ma uit la tv.

| zina_7124 a răspuns:

Nu stiu