| Funk54 a întrebat:

Ce timpuri verbale se invata in clasa a6-a la engleza? Ca trebuie sa dau test si nu stiu pentru ca nu imi gasesc caietele. Multumesc anticipat; x

1 răspuns:
| zGohan a răspuns:

Present Tense Simple [recapitulare], Present Tense Continuous, "Going To" Future, Present Tense Continuous Future weawning, Present Perfect Simple, The Comparison of adjectives, Future Tense Simple, Imperative, Pasive Voice...
Ti-am dat cateva din lectiile pe care le-am facut eu cand am fost in a 6-a. Bafta!