| Făgăraş a întrebat:

Ce trebuie sa faci atunci cand esti stresat pentru a te calma? Ce metode si practici trebuie urmate?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) Cauta un loc linistit.
2) Renunta la orice gind, incercind sa te deconectezi de la toate lucrurile.
3) Linisteste-ti sufletul. Atit cit poti.
4) Incearca sa realizezi ca cel mai adesea nu ai motive sa fii stresat. Ca indiferent de situatie, stresul nu e bun, si ca ar trebui sa ramii calm.
5) Vezi care e cauza stresului, si incearca sa o indepartezi. Daca nu reusesti cauta cai de a o infrunta, sau de a-i face fata.
6) Fa o activitate care sa iti placa mult, care sa reuseasca sa te deconecteze de la obiectul care te strezeaza.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Minge antistres si muzica de relaxarewinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ori respir adanc si atat. Daca nu merge, incerc sa ma culc. Daca nici asta nu merge si treaba e destul de urata, incep sa trantesc. Nu-s mandru; rar, dar se intampla.

| Rukhsandra a răspuns:

Ascult muzica la maxim :p

| lol1232 a răspuns:

Incearca sa asc melodia aceasta http://www.trilulilu.ro/petreradu1/21ada32b8feafd
vezi ce ma gasesti bafta. Poate te va relaxa.

| lovenotsex a răspuns:

O vreme apelam la sacul de box, dar de o vreme mananc ciocolata cand sunt stresat. Oricum asta doar imi trece partial pentru ca sunt o persoana foarte impulsiva si n-am cum sa nu mai fiu asa:d...Incearca ciocolata.

| MonkeY a răspuns:

Pai bea o cafea, fumeaza o tigara )(dacxa nu esti minor desigur)
asculta muzica ta preferata uitate la tv sparge ceva si o sa te calmezi fundita?

| denisa20 a răspuns:

Stiu ca suna ciudat dar cand sunt nervoasa si stresata incep si numar pana la 10 si imi trece.

| Aida7893 a răspuns:

Pai. eu odata am dat cu telecomanda de pereti.laughingstiu ca nu am procedat corect, dar asta m-a calmat. Daca nu tine asclut muzica dinaceea calma linistita si imi trece imediat sau vorbesc cu cineva despre asta si ma descrc ori plangand ori tipand.happysper ca a fost de folos...

| byby_7642 a răspuns:

Ciocolata te scapa de stres tongue