| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci daca observi ca persoana iubita este foarte geloasa? si care ar fi cauza?

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic pentru ca daca acea persoana este geloasa tu nu ai ce sa facihappy

| psiholoaga a răspuns:

Cauza e la ea, nu la tine. Asa ca orice ai face, nu vei schimba gelozia sa, nu iti face iluzii ca fiind ok si nedandu-i motive sa fie gelos/geloasa, o sa ii treaca. Poate fi din cauza unei relatii anterioare nereusite, o relatie proasta cu mama sau alte autoritati feminine. Ce ai de facut? Cum am zis, nu poti face nimic ca sa schimbi gelozia persoanei. Trebuie sa te gandesti daca ce primesti in relatia asta compenseaza crizele de gelozie si sa procedezi in consecinta.

cami
| cami a răspuns:

Ar trebui sa-ti placa! dar sa nu exagereze, ca devine sarcasm! ...cauza: cred ca nu concepe faptul ca ar putea sa te piarda tongue...fi mandra/u!happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa ii demonstrezi k poate avea incredere in tine

| Ben. a răspuns:

Nu-i canta in struna fiindca poate sa duca asta la extreme nedorite.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Sa stai cumintehappy

| copilu a răspuns:

Dragostea si gelozia sunt legate una d cealalta... daca nu ai iubi persoana aceea nu ai putea fi gelos.cred ca mai multa comunicare ar rezolva ceva...

| curaj a răspuns:

Cauza eşti chiar tu.
Şi nu trebuie să-i dai motive. Atenţie la comportamentul tău în relaţiile cu ceilalţi.

| ioana_2072 a răspuns:

Incearca sa afli cauza. O comunicare fructuoasa e de dorit. Din banuieli nu poti afla nimic.