| Dana1999 a întrebat:

Ce vi se pare mai grea?
Materia la fizică sau la chimie?
Nu stiu ce sa învăț pentru bac. Mie mi se par dificile ambele

Răspuns Apreciat de Editori
| CosminCD a răspuns:

Alege ceea ce iti place mai mult. Daca nu iti place nici una, alege pe cea care se pliaza pe ceea ce vrei sa faci in viitor (cat de cat). Daca nici asa nu merge, alege pe cea care crezi ca vei putea obtine un rezultat bun. Succes!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scoala in Romania e destul de complicata, daca erai in Finlanda nu simteai ca esti la scoala, simteai paradisul au un sistem de invatat asa usor incat le baga in cap la elevi chestii utile in viata cat mai simple si usor de inteles apoi ajung departe ridicand tara spre viitor in conditii

| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca-i cam tarziu sa te apuci abia acum de invatat la materiile astea grele? Ce Dumnzeu ai facut in ultimile 2 luni, in casa?
Alege-o pe aiai unde ai habar mai mult, decat cealalta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nici asa nu merge, da cu banul.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu contează care materia ne pare nouă mai grea, e totul foarte subiectiv.
Nu mi-a plăcut niciodată chimia, mereu am fost mai bună și mi-a plăcut mult mai mult fizica.

Încearcă să le dai o încercare la ambele și vezi care-ți displace mai puțin. Și axează-te după pe respectiva materie. Oricum, totul devine mai ok odată ce înțelegi.

| mdc98 a răspuns:

La chimie mi se pare mai ok.