| LoveLebadaa a întrebat:

Ce vreti sa faceti in vara asta? Nu vreau raspunsuri gen "merg la mare, la munte, la bunici"... de exemplu eu vreau sa invat franceza perfect pentru ca imi place foarte mult. Dar voi?

7 răspunsuri:
| Gabrielaaaa a răspuns:

Eu vreau sa invat germana si chineza.Deja vorbesc spaniola, engleza si franceza pentru ca am locuit in Franta big grin Vreau sa ma apuc de canto si sa invat sa cant la chitara. Vreau sa devin cantareata sau poate traducatoare.

| LoveLebadaa explică (pentru Gabrielaaaa):

Cam multe pentru o vara! oricum, raspunsul tau nu e prea credibil... cine ar veni din franta in Romania?! si ce copil normal stie atatea limbi sa le vorbeasca fluent? fara suparare big grin

| Gabrielaaaa a răspuns (pentru LoveLebadaa):

Haha! Buna si tie! Nu am spus ca vorbesc spaniola fluent sau engleza.Lb.germana chiar vreau sa o invat de mult timp ..Am niste prieteni de acolo si o sa vorbesc cu ei.Dar, franceza chiar vorbesc bine si nici nu am spus ca o stiu la perfectie. normal ca mai am de invatat. Uite ca eu am venit pentru ca ma simt mai bine in tara mea si probabil aceasta este decizia mea si nu prea te priveste pe tine ..Sa stii ca, cu timpul le poti invata foarte bine, daca este munca depusa se poate oricewinking Nu este nici o suparare doar sa citesti mai bine inainte de a comenta happy Acestea sunt planurile mele pentru vara aceasta ..nu am de gand sa stau in casa sau mai stiu eu ce.o sa ma duc si la mare ca un om normal, la strand dar din lipsa de ocupatie, de dimineata pana dupa-amiaza nu pot sa ies afara (fiind 30-40grade)asa ca invatand niste limbi straine nu strica nimanui In plus, chineza e din ce in ce mai cautata si nu poate oricine sa o invetewinking Ca traducator trebuie sa le stii la perfectie dar eu dupa liceu o sa fac o facultate si la 20 si ceva de ani terminand o facultate in strainatate o sa fie ceva! Ce incep vara asta vreau sa continui si pe durata anului scolar.

| Gabrielaaaa a răspuns (pentru LoveLebadaa):

Raspunsul acela era pentru tine.Ah greseala mea, m-am cam grabitwinking

| LoveLebadaa explică (pentru Gabrielaaaa):

Aaa... Scuza-ma!happy Eu iti urez succes in ceea ce vrei sa faci!:*

| YourDreams a răspuns:

Eu as vrea sa inavt turca, pentru ca e o limba interesanta si as vrea sa merg intr-o vacanta in Turcia. Altceva, as vrea sa merg cu cortul undeva pe munte... si poate sa merg la canto sau dans. nu ma pot hotari laughing)