| Ancutsss a întrebat:

Ce ziceti. se potriveste meseria de arhitect unei femei? Voi ce ati alege intre arhitect si avocat?:d.Scuzati categoria.Care da rasp primul are funda.:*

2 răspunsuri:
| Cornel320 a răspuns:

Depinde.Daca se pricepe la desen da.Sunt multe femei arhitect. Daca se pricepe la desen poate fi arhitect. Daca stie sa isi spuna bine punctul de vedere poate fi avocat

| DidiR19 a răspuns:

Buna!

Dupa parerea mea se potriveste meseria de arhitect unei femei, daca are talent la desen si daca e rabdatoare, adica aceasta meserie cere si rabdare. Despre meseria de avocat ce pot sa spun? Pt o femeie e putin mai dificil, deoarece in aceasta meseria exista multe cazuri neplacute care trebuie rezolvate, iti da multe batai de cap, dar este o meserie interesanta oricum. De aici mai inveti unele lucruri de la viata pe care le vezi in cazurile astea! Sper ca te-am ajutat cat de cat. succes!