| RoXiiiAliina a întrebat:

Ce zodie se potriveste cu scorpionul? funda cine stie:X

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Uite aici si te vei lamuri cat de cat.
EXCELENTA (100%) - Scorpion, Pesti, Rac
Buna (80%) - Capricorn, Fecioara
Delicata, Riscanta (60%) - Varsator, Leu
Dificila, dar interesanta (50%) - Taur
Dificila, cu datorii (20%) - Gemeni, Berbec
Nerecomandabil (10%) - Sagetator, Balanta

Toate cele bune!happy

10 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Rac sau fecioara:X:>

uite un site unde poti citi toate compatibilitatile;;) trebuie sa se potriveasca si cu temperamentul tau :> :

http://www.myhoroscop.ro/Scorpion/horoscop/compatibilitate.htm

| OFetitsaRoz a răspuns:

Compatibilitati zodia Scorpionului:

Compatibilitate excelenta:

Scorpion-Rac, Scorpion-Fecioara, Scorpion-Capricorn, Scorpion-Pesti

Compatibilitate buna:

Scorpion-Taur, Scorpion-Scorpion

Compatibilitate acceptabila:

Scorpion-Berbec, Scorpion-Gemeni, Scorpion-Balanta, Scorpion-Sagetator

Compatibilitate redusa:

Scorpion-Leu, Scorpion-Varsator

| bogdan74688 a răspuns:

Compatibilitati zodia Berbecului:

Compatibilitate excelenta:
Berbec-Gemeni, Berbec-Leu, Berbec-Sagetator, Berbec-Varsator

Compatibilitate buna:
Berbec-Berbec, Berbec-Balanta

Compatibilitate acceptabila:
Berbec-Taur, Berbec-Fecioara, Berbec-Scorpion, Berbec-Pesti

Compatibilitate redusa:
Berbec-Rac, Berbec-Capricorn

| mysterious a răspuns:

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta

| raluk200 a răspuns:

Gemeni, rac, fecioara, capricorn, pesti

| BlugiStramti a răspuns:

Peste prajit si cu un rac prajit se potrivesate cel mai bine

| PupicelT a răspuns:

Apeleaza la prietenul nostru, gugal, vezi acolo la compatibilitati...laughing

| larrysukk a răspuns:

Buna! nu stiu sigur cu care se potriveste cel mai bine.am sa iti scriu cu fiecare zodie in parte:
cu Berbecul:o,, prada"prea usoara pentru rafinatul Scorpion.
cu Taurul:atractie sexuala si intelegere pe termen lung.
cu Gemenii:relatie amicala.
cu Racul:Scorpionul il domina.
cu Leul:regele zodiacului nu se va lasa muta vreme calcat in picioare.
Cu Fecioara:cam previzibila pentru originalul Scorpion.
cu Balanta:atractie initiala, ulterior lupte de dominatie.
cu Scorpionul:doi narcisisti sunt prea mult intr-o relatie.
cu Sagetatorul:merge de fun, de aventura dar dificil pe termen lung.
cu Capricornul:potential de mare dragoste si armonie.
cu Varsatorul:se bat in idei, amandoi super-originali si curajosi.
cu Pestii:acestia se lasa cu drag subjugati de puternicul Scorpion.

asta este tot. dupa parerea mea, cel mai bine se potriveste cu Capricornul.si cu Pestii dar nu prea este bine ca cineva sa domine intr-o relatie.trebuie sa fie egali.
sper ca te-am ajutat!winking
o zi buna in continuare!

| Ana_1799 a răspuns:

Scorpionii se potrivesc cu taurii iti spun din propria experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodiile de pamant:cred ca Taur si Berbec.