| TeIubesC_3871 a întrebat:

Ceau all's. Cunosc un baiat cu care am fost ceva timp. Mno si in fne, eram foarte apropiati si ne intelegeam super bine etc... Dar prietena mea si-a facut facebook si mi-a zis numele ei [de la fb ] pe mess, si a trebuit sa-i dau ceva din arhiva mea cu ea la prietenul meu, si din greseala i-am dat arhiva cu tot cu numele ei de la fb crying at wits' end Si a bagat-o la prieteni, i-a lasat cateva com, si dupa aia i-a cerut id ei. Si ea bineinteles ca i l-a dat... si de-atunci prietenul meu nu mai e la fel. vreau sa zic ca e foarte reCe cu mine sad broken heart Inf' a trebuit sa plec la tara si am stat 2 saptamani si intre-timp iubii meu mi-a trimis mesaj ca vrea sa ramanem amici, eu nestiind din ce cauza s-a desp de mine am zis ok. Cand am ajuns acasa, am vazut pe fb poze cu ei faCute pe PhotoScape laughing cu te yubesk macsim etc. cand am vazut am ramas socata, si nu am vorbit cu niciunul dintre ei Si de dracii ce aveam mi-am pus la status [pe mezz] : "Asta da prietena! oh go onjj" si ea "s-a simtit" si intra pe mine cu : "Ceau iubitha ce-i cu status'ul tau?:O cf cum a fost la tara? " a vazut ca nu i-am rasp n-a mai zis nimic. oh go on P. s. : el stia ca ea e una dintre cele mai Bff, si ea stia de el ca e iubb meu sigh Va rog ajutati-ma ce sa fac, oare sa-i tratez cu indiferenta, sau ii inteleg? crying cu toate ca imi vine sa mor sad Ms anticipat, fundita la cel mai bun rasp sh vot restul' Ciuss :*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CompleteAndUtter a răspuns:

Cum sa intelegi niste persoane care nu te-au inteles pe tine? Adica s-au gandit macar o clipa la cat vei suferi? Si daca intr-adevar s-au indragostit unul de altul si nu au putut impiedica acest lucru, macar ar fi putut sa vina sa se consulte cu tine, ca doar erau iubitul si prietena ta cea mai buna, nu? Dar ei te-au dat la o parte si si-au vazut de vietile lor. Asa trebuie sa faci si tu. Schimba-ti anturajul si ai grija cum iti alegi prietenii. Bafta!

| CookieXDede a răspuns:

Buna, TeIubesC happy. Ar trebui sa-ti urmezi inima, dar sa fi atenta unde te duce. Daca as fi in locul tau, as incerca sa comunic cu cei doi si sa vad de ce se poarta asa ciudat, adica daca se plac ar trebui sa recunoasca si gata. Daca te-ai inteles bine cu ei nu merita sa iti strici prietenia... Parerea mea, in orice caz. Trebuie sa mentii un anumit control, nici sa nu te lasi dusa de val (adica sa ai incredere mare in ei) si nici sa nu ii jignesti, sau ceva de genu' chiar daca ei au facut-o intr-un fel sau altul.Atentie la fiecare pas pe care incerci sa-l faci, si ia in considerare ca UNEORI e bine sa risti; sti vorba aia :No risk, no fun big grin. Eu iti urez multa bafta si sper sa va impacati.

| mafka a răspuns:

Pai cu asa prieteni mai bine sa pleci si sa nu-i mai vezi niciodata! este foarte bine ce ai facut pina acum sai ignori! poti chiar sai faci foarte gelosi pe amandoi! si nu se vede ca fata tiar fi fost cea mai buna prietena(chiar daca tu credeai asta)si la mine s-a intamplat exact la fel(ca si situatia ta cu iubitul si prietena cea mai buna)i-am ignorat pe ambii si le-am mai zis vreo doua cuvinte frumoase dupa care fostul meu iubit umbla sasi ceara scuze pe la mine pe acasa e.t. chiar daca o sa vina timpu si el o sasi ceara iertare de la tine sa nul ierti pentru ca o sa se mai intimple! nu merita CATEGORIK! gaseste altul din partea mea si fai gelosi!

| lore_9671 a răspuns:

El e baiat la cea ma mica vrajeala cedeaza unde i se ofera mai mult acolo se duce iar ea e prietena ta si nu cred ca pentru un baiat sa va certati au fost probleme si mai importante de ce sa va certati tocmai acum vorbeste cu ei ca sa vada ca esti tare si nu tea afectat neintelegerea