| Veve :X a întrebat:

Ceau :* Am si eu o mica mare problema :-s mi`e frica sa nu`mi pierd cea mai buna prietena pentru ca ea s`a mai inteles asa de bine cu inca o fata si dupa un timp s`au certat si nu`si mai vorbesc iar eu vrea s`o am pe prietena mea pentru totdeauna :X. nu stiu, uneori am senzatia ca nu o recunosc desi suntem foarte apropiate de 1 an si ceva. ea mai are o prietena de cand era mica si sunt ca doua surori si nu de putine ori vorbesc despre copilaria lor si ma fac sa ma simt in plus dar incerc sa nu arat asta straight face. vom merge la profile diferite la liceu dar ea mi-a promis ca vom fi la fel de bune prietene ca si pana acum si ca in afara faptului ca nu vom mai fi colege, nimic nu se va schimba intre noi :X am crezut`o dar de la un timp nu`mi mai spune tot ce are pe suflet si mereg la cealalta prietena a ei sad iarasi eu ma simt in plus dar tac si inghit ca n`am ce face. totusi, ar trebui sa vorbesc cu ea? sa-i spun ca mi`e frica sa n`o pierd? ce sa-i spun caci pur si simplu nu stiu cum sa reactionez...

5 răspunsuri:
| Veve :X explică:

Merge*

| Veve :X explică:

Ma copile raised eyebrows nu ti bine? sau te strang foarte tare pantalonii? (pentru. @SunShine /boy\ tongue frtae daca n`ai chef sa razpunzi, nu raspunde! nu te baga si iti da tu cu parerea despre mine, clar? oh go on

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, imi dau seama ca tii foare mult la prietena ta, dar viata va poate desparti, iar momentele voastre de prietenie pot fi din ce in ce mai rare. Viata ne duce de multe ori pe drumuri diferite. Trebuie sa accepti ca ea sa-si urmeze propria viata. Gandeste-te ca veti avea fiecare cate un prieten la un moment dat si puteti devii doua perechi prietene si asta daca veti fi aproape, daca nu, sa va bucurati atunci cand va veti reintalni cu ocazia diferitelor evenimente. Nu fii trista. Daca tii mult la prietena ta, bucura-te de fericirea si libertatea ei. In ceea simti fata de prietena ta, faptul ca te doare ca isi petrece mai mult timp cu prietena din copilarie, trebuie sa accepti alegerea ei. Dragoste cu de-a sila, nu se poate. Incearca sa-i spui ceea ce simti, ce astepti din partea ei.

| SunShine /boy\ a răspuns:

Wow... ai vb ca o lesbianca :-s

| dixx a răspuns:

Buna Mada! Asa am avut si eu o prietena eram cele mai bune prietene de 12 ani, dormeam la ea, dormea la mine ne spuneam tot ce aveam p suflet una celeilalte dar cand eu am intrat la liceu ea era in clasa a 8-a si, eu aveam o colega noua era ft. ok, iti dai seama ca stateam cu colega d clasa la scolaa pentru ca eram colege si ce bf. stateam dupa ore mergeam la ea, sau vb la tel. In fine. Dupa o saptamana. am mers la clasa ei, si ea nu ma baga in seama. Ok frate. Am lasat`o in pace cu toate ca ma durea. Dupa care sa aud d la colegii ei ca nu ma baga in seama ca eu stau mai mult cu colega mea d clasa decat cu ea. i-am zis ft bine. Cu tine oricum stateam dupa ore in weekenduri si in vacante. happy Dar nu m`a inteles si a ales alt bf. happy Am lasat`o daca ea a crezut ca asa e mai bine happy iar acum crede ma ca acum avem 10 luni de cand nici nu ne salutam! happy Asa ca sfatul meu este : nu iti pune asa mai incredere in prieteni, happy poti fi "bf" cu cineva dar nu`i spui toata intimitatea ca pana la urma va afla toata lumea. happy sper ca te-am ajutat! :*:*