| 1290 a întrebat:

Ceau, as vrea sa dau la fililogie( pe scurt pentru ca nu imi place mate si aici ii M3 si nu vreau sa dacu bacu din mate ) si as vrea sa imi spuneti daca ma duc la profilu asta la ce facultate pot da si ce meserie as putea urma happy! Multumesc funda happy

Răspuns Câştigător
| pufarina95 a răspuns:

Buna! Depinde de preferintele tale, pentru ca poti urma si Avocatura, Profesor, Invatator. Orice ai alege sigur vei alege corect.

1 răspuns:
| Miina a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate vrei tu!
Doar ca filologia se bazeaza pe litere. Adica romana, istorie s.a.m.d.
Ca sa fie pe profilul tau poti da la : psihologie, drept, litere, stiinte politice, jurnalism, limbi straine, etc.

Dar daca nu iti plac facultatile poti sa dai si la altceva daca te pricepi si nu esti in urma!happy Bafta!big grin