| Adela50 a întrebat:

Ceau.Deci...anul acesta am note foarte mici la scoala.Visul meu este sa merg la liceul militar si sunt in a 6 a.In a 5-a am media 9.96,dar in a 6a, clasa noasta s-a despartit si avem unii profesori cruzi, mai ales profesoara de engleza.Am dat test si am luat 6.40 si am copiat tot din caiet.Nu se poate asa ceva.In fine.Deci mama mea ma supra enerveaza cu notele, iar media anul asta o am de 9.50 de la 9.96.Anii vitori o s-o am 9.96, dar vreau sa ma ajutati.Cum s-o fac pe mama sa intelegeaga ca nu e vina mea?

5 răspunsuri:
| divinuu a răspuns:

Si eu imi doresc enorm d mult sa merg la lic.militar.dar ca si tie. mi-a scazut foarte mult media.si nu cred ca mai am sanse. Tie iti urez bafta

| bebytzza_9352 a răspuns:

Hmmm... vrei la liceul militar spui?
ai o mama disperata dupa note mari?
nu stii ce sa faci ca sa inteleaga ca nu e vina ta?

hmmm... explica'i ca tu chiar faci eforturi mari sa ai note bune, pune'o sa vina la scoala sa vb cu profa ta cerei sa ii arate testul tau (asta daca esti sigur ca ai rezolvat subiectele cerute si nu ai scris pe langa subiectetongue )
in cel mai rau caz niste meditatii poate ar fi de ajutor
si spune'i mamei tale ca vrei sa fie mai calma si ca daca are timp sa faca cu tine niste exercitii poate te ajuta...

oriqm stii u vb dulce mult aduce... spune-i ce stii ca isi doreste sa auda te va ajutahappy

succes

| MusicisMusic a răspuns:

Ii spui Dirigintei-Dirigintelui sa o sune pe mama ta si sa ii spuna ca a fost mult mai greu in clasa a6a decat in clasa a5a.Incearca cu dragalaseniile si poate merge.Nu prea inteleg. 9, 50 e o medie foarte buna! Incearca sa vorbesti si cu tatal tau(eventual) despre asta si roga-l sa o mai inbuneze pe mama ta. Nu e bine sa fi lingusitor dar incearca sa tii cu mama ta o discutie d'asta in care sa spui ca profesorii au preferati copi in clase si etc.Haide ca esti destul de isteata succes!

| szilard45 a răspuns:

Ii spui intai sa se calmeze iti zic nu prea functioneaza dar incerci apoi ii spui ca aveti niste profesori care dau mai mult note pe preferinte (mai infloresti si tu ideea putin), si apoi ii zici ca din nu stiu ce cauza profi au pica pe mine.
Sper sa-ti fie de folos la mine a tinut faza cand luam note mici la matebig grin succes si mult noroc si app liceu militar iti zic mai bine nu te du baga la instructie in tine chiar si o greseala te ia la 11 metri si ce te atrage ca ii gratis cazare si mancarea is vai si amar si alea liceu arata bine pe dinafara dar inauntru cine stie cum ii deci dupa mine nu te du

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dwdw