| whispersinthedark a întrebat:

Ceau! imi puteti spune cu ce e mai bine sa imi ondulez parul cu placa sau ondulatoru' ...mersi pentru cei ce raspund si fundita :d

Răspuns Câştigător
| medgirl a răspuns:

Bineinteles ca cu ondulatorul, doar el este si specializat(sa zic asa)in ondularea parului, in plus defectul il au ambele:ard parul... dar poti folosi un spray inainte, pentru a diminua arderea!

9 răspunsuri:
| Micheline a răspuns:

OndulatorhappyDar ai grija sa nu iti arzi parulwinking

| traficanta a răspuns:

Pai normal e mai bine cu ondulatorul ca iti face buclele mai frumoase si mai rezistente pentru mai mult timp, dar atata timp cat ai si placa si poti sa ti le faci si cu placa, e bine desigur, dar nu prea rezista la mine, si oricum cu ondulatorul se fac mai usorbatting eyelashes

| anaid a răspuns:

Dintre cele doua mentionate... cel mai bun este ondulatorul insa nici bigudiurile nu fac o treaba rea:p

| Sosssso a răspuns:

Poti tinand cont ca amandoua ard parul... ondulatorul cred ca este mai bun dupa parerea mea si ies si mai bine buclele big grin

| RossSaid a răspuns:

Cu ondulatoru'

| Moni. a răspuns:

Eu zic ca e mai bine cu ondulatorul...adica automat cand spui ondulator te gandesti sa iti ondulezi parul.Placa,sa ti-l intrepti.Stiu ca poti si cu placa, dar cred ca e mai bine cu ondulatorul.

| VodkaCoca a răspuns:

Important sa nu le folosesti des, eu cand eram la liceu vreo 2 ani de zile imi faceam parul cu placa odata dim cand plecam la scoala si cand ma intorceam ca sa ies, si am ajuns ca aveam un par ars a trebuit sa ma tund, ondulatoru, depinde si ce fel de ondulator e la fel, important sa nu le folosesti des, si sa folosesti sampon/balsam/crema de par, care te ajuta cat de cat. :*

| kiss1 a răspuns:

Buna'
Paiiii. ce sa zic.sincer eu imi ondulez parul cu placa, adica din punctul meu de vedere este mai simplu, am incercat si cu ondulatorul insa nu m-a prea incintat.Bye.

| claudia_7744 a răspuns:

Ondulatorul ti le face calumea.placa ma cam indoiesc.sa iasa la fel si peste tot. oricum amandoua iti ard parul! eu una nu te-as sfatui sati undulezi parul. oricum dp parerea mea sunt mai frum fetele cu parul drepttongue! de altfel ai putea sa incerci sa faci niste codite impletite.si astea iti pot face parul indulat si nici nu til arzitongue! acum e aleagerea ta...