| Ruxyana a întrebat:

Ceautongue:*
pff am nevoie de ajutor cu un sfat...
maidemult in timp ce a fost cu mine a mai fost cu una si numai eu cu prietena mea stim cat am plans eu si cat de rau m-am simtit din cauza lui.
acum cica imi spune ca s-a schimbat si nu stiu ce...(abureli)
insa totii prietenii nostri comuni mi-au spus ca s-a schimbat si ca o trebuit ca un prieten de'al meu sa il inebuneasca cu mine sa ii spuna ca ii incapatanat si orgolios si nu recunoaste ca mai tine la mine...pana intr'o zii cand eu zis.:bine mha tin la ea si? oricum asta no sa schimbe faptul ca ea ma uraste in momentul de fata si are si motive.
cand mi-o zis prietenul meu am ramas uimita:O:O
a zis asta baiatul care fata de mine pare indiferent?:O:O baiatul care m-a facut sa sufar si sa plang? nu am crezut.si acum mi-e greu sa cred ca cineva se poate schimba asa peste noapte
a intrat pe mine pe mess si mia m-a intrebat daca sunt in toane buneelaughing si i-am spus ca mis bine dispusa si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el...am ramas uimita, surprinsa de atitudinea lui, trista si totodata fericita.
i-am spus ca nu pot sa aduc trecutl in prezent si mi-a spus sa las orgoliul ca el la lasat... apoi a vorbit cu prietena mea cea mai buna sa ma scoata afara si am iesit afara fara sa stiu ca voi da de elhappy si cand il vad cm imi zambeste sa mor dar totodata mi-a venit sa ii dau unalaughing
Sincer tin la el... dar nu mai pot... mi-a facut atatea. ce sa fac?
daca o sa ma bag cu el o sa ma faca din nou sa sufar pentru ca asa este el...
si daca nu o sa ma bag o sa stau ca proasta sa ma intreb daca ma impacam cu el oara cum era? el chiar s-a schimbat?
sunt prinsa intre ciocan si nicobalaangry
ajutorr va rog si fara mistouriwinking:* mersi:X:X

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sincer acorda-i o noua sansa, vad ca il iubesti draga, asa c anul rata...acum tu faci cum vrei si cum simti, dar parerea mea e ca daca nu risti nu castigi, incearca sa vezi, dar nu te avanta prea tare, adica asteapta sa vezi cum se comporta cu tine, daca chiar s-a schimbat, mai bine sa regreti ca ai fost cu el decat sa zici:ba ce fraiera am fost ca am ratat ocazia! Deci incearca, inteleg ca te-a facut sa suferisad, asta nu e bine dar poate acum regreta, tu il sti mai bine cum e, deci totul ramane la aprecierea ta, dar pentru persoana iubita merita sa incerci, uite si eu am suferit din cauza unui baiat si am plans multttt, ne-am despartit apoi mi-a cerut sa ne impacam si am acceptat si acum ma declar foarte fericita!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai acroda-i o sansa, si spera sa nu se razbune pe tine pentru ce i-ai facut candvahappy
Si stii care ar fi cel mai crunt mod de a se razbuna pe tine? Sa te faca sa te indragostesti de el si apoi sa te expediezewinking
Ar fi o mare nesimtire din parte lui, dar au mai fost cazuri
Dar daca tu te simti in stare sa faci fata unei posibile despartiri si toate problemele ce vor urma dupa, fa-o
Daca nu asculta-ti primul impuls si da-i o palma ca sa te racorestidevil

| Grimalkin a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. incearca sa-l pui la diverse "teste" sa vezi daca intr-adevar ii place de tine

| PurpleLadybug a răspuns:

Pai vezi cum reactioneaza. cand vorbesti cu el uita'te adanc in ochii lui, arata'i cu privirea ca inca il placi, vezi cum reactioneaza la mici gesturi sau atinger, si daca chiar va placeti (sau mah rog-iubiti) puteti fi din nou imreunahappy ce nu te omoara, te lasa cu sechele, dar te face mai puternic. treci peste, mai incearca o data si vezi rezultatulhappyhappy sa ne spui cum a iesitwinking
take carepeace sign

| Alisa a răspuns:

Spune-i ca daca intr-adevar s-a schimbat si chiar vrea sa aveti o relatie sa iti demonstreze ca tine la tine, sa iti arate, si tu fii mai indiferenta, pana iti demonstreaza ca te iubeste cu adevarat.

| missella a răspuns:

Iubita eu zic sa faci ce simti tu ca e mai important. daca tu crezi ca sa nu regreti e mai important, impaca te! daca crezi ca sa nu suferi e mai important, nu te impaca! fa ce ti zice sufletul nu ce ti zicem noi! oricum, cand esti tanar eu consider ca daca nu suferi un pic nu traiesti. eu imi aduc aminte cu lacrimi de RAS de vechile mele "iubiri" si "suferinte". big grin te pup si ai grija de tine