| Deea_2465 a întrebat:

Ceau! V-as fi tare recunoscatoare daca ati avea un raspuns frumos pentru mine.Deci...eu fac un proiect la scoala despre FUMATUL INTERZIS. M-am gandit sa fac pe o plansa mare. Sa pun tot felul de poze si mici texte in care sa atrag multi fumatori de a se lasa de fumat.Doar ca exista o problema...nu gasesc pe net nimic bun. De ex gasesc povesti de 3 pagini ceea ce nu imi trebuie. Mici texte in care de exemplu spui oamenilor ce se intampla in organism, ce boli se pot face pe baza fumatului, dar le vreau in texte mici si convingatoare.Cine imi da si mie niste chestii din astea, nu cred ca este greu pentru ca la orice colt vezi o tigara, deci nu e ceva greu, primeste fundita!

Merci!

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

"Daca vrei sa fii sanatos, lasa-te de fumat":
"Iti place sa-ti arzi banii, cred ca nu, dar tigara costa si daca o arzi, banii tai devin fum";
"Daca vrei sa eviti cancerul pulmonar, lasa-te de fumat";
"Tigara, un cui batut la propriul tau sicriu";
"Cancerul la buze si esofag este favorizat de fumat, daca vrei sa devii o mumie ambulanta, fumeaza in continuare";
"O tigara in plus, o zi in minus".
"Persoanele care fumeaza fac riduri, iar pielea lor capata o nuanta gri-sidefie, afectand mai ales tenul fetelor, care este mai sensibil".
Desigur si motivele scrise de Dunnamite sunt de luat in seama si aceste ganduri le poti transpune in imagini, pe care tu sa le desenezi.
Succes si multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Romelya314 a răspuns:

Pai daca nu gasesti pe net, inseamna ca e bine sa fumambig grin (glm)
Poti face un colaj cu fotografii, iar proiectul, banuiesc ca trebuie prezentat undeva, asa ca pe baza fotografiilor (poti pune fotografii arse pe la colturi)u iti faci o descriere pentru fiecare fotografiehappy

Ideile o sa-ti vina pe parcurs, bafta oricumwinking

| Dunnamite a răspuns:

@robert. nu era vb daca este legal sau nu. deea a scr cu majuscule "FUMATUL INTERZIS" ceea ce face referire la semnele aplasate in zone in care fumatul chiar este interzis!

o sa atragi multi fumatori, da' n-o sa reusesti sa-i convingi sa se lase. ba, chiar or sa rada de tine si or sa faca bascalie! un slogan scos acum: "vrei sa mirosi a scrumiera, nu te lasa de fumat!", "iti pute clontzu", "fumatu nu te face mai smecher, te face sa puti"... daca ai un pic de imaginatie si multe poze, poti sa faci si un colaj!

ps: detest femeile care fumeaza, nu-i nimic mai grotesc decat o femeie care fumeaza si careia ii pute gura a scrumiera! (offtopic)

| RObeRT_8698 a răspuns:

De fapt, pe scurt. Fumatul nu este interzis! scuze (ca nu tiam citit ce ai scris mai jos ), si nu sunt fumator :d

| RObeRT_8698 a răspuns:

Eu nu am spus ca e legal Dunnamite, ca si drogurile nu sunt legale, dar se practica!