| zapacel a întrebat:

Ceau. voi cum va imbracati in prima zi de scoala? va rog ideei!

Răspuns Câştigător
| narcisa a răspuns:

Depinde cum e vremea
daca e cald imi iau o fusta cu talie inalta si camasa alba cu maneca scurta
daca e rece imi iau pantaloni negri, camasa cu maneca lunga si sacou
daca nu e nici cald nici frig imi iau pantaloni negri, camasa cu maneca scurta si o vesta de blugi neagra scurta
sper ca te-am ajutat
fundita?

5 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Pai blugi si o bluzabatting eyelashes... ceva simplu big grin

| dya a răspuns:

Pai...deobicei in prima zi de scoala, trebuie sa te imbraci in uniforma. Cel putin asa este la scoala mea.big grin
Daca nu vrei uniforma, poti sa iti iei o fustita cu o bluzita misto, sau o rochita, sarafan. Iar daca nu vrei rochii sau fustite, ia-ti o pereche de jeansi si o camasa mai lunga cu o curea in talie.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Da uite am eu niste idee:

1. o camasa mai lungutza, niste pantaloni de blugi foarte scurti si cizme.

camasa tip asa:

http://www.google.it/......tp?/imgres Microsoft:it:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLL_it%26biw%3D980%26bih%3D470%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=1218&ei=vZV7TK-1CZHR4wbM2PSNBg&oei=sJV7TOcVyJCMB8X0nPIF&esq=4&page=1&ndsp=11&ved=1t:429, r:2, s:0&tx=77&ty=98

2. o bluza mai lunga (lunga tip camasuta care ti.am arat prima), colanti negri si sandale ani 2010.(sau si bascheti tip converse)

sandale tip asa :

http://www.google.it/......tp?/imgres Microsoft:it:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLL_it%26biw%3D980%26bih%3D470%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=312&ei=N5Z7TLyAG87KjAeK7cTuBQ&oei=N5Z7TLyAG87KjAeK7cTuBQ&esq=1&page=1&ndsp=9&ved=1t:429, r:5, s:0&tx=134&ty=124

3. sau poti sa porti o rokita asa mai skurta, cu niste papuci cu tok, in fine ceva simplu sa stii ca atrage atentia... uite

http://www.google.it/......tp?/imgres Microsoft:it:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLL_it%26biw%3D980%26bih%3D470%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=297&ei=tpZ7TOafKsLx4gb0-qgL&oei=pJZ7TKjGDc7KjAfm67juBQ&esq=4&page=1&ndsp=8&ved=1t:429, r:2, s:0&tx=102&ty=104

p. s nu uita accesori.

p. p. s SPER KA TI.AM FOST DE AJUTOR!

| zapacel explică:

Draga dya, la scoala, noi nu avem uniforme. dar multumesc oricum!