| Andutsaa a întrebat:

Cei care va pricepeti, sau aveti aceeasi problema, va rog sa imi spuneti cum ati procedatsad...
De ceva timp daca stau mai mult de o ora-2 la calculator incep sa imi lacrimeze ochii, sa ma doara capu', uneori mi se inrosesc foarte tare, la televizor la fel.Cand citesc ma dor ochii si imi lacrimeaza.Cand eram mai mica am fost la un control, mi-a spus ca nu am nimic, pe atunci nu aveam asa probleme, acum din ce in ce mai rau.

Va rog sa imi spuneti.Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la oftalmolog cat mai repede. Intre timp, ai dezvoltat o problema de vedere care necesita ochelari. Cu cat mergi mai repede la medic cu atat o sa ai dioptrii mai mici.

6 răspunsuri:
| Ruxyana a răspuns:

Ceauhappy
du-te inca 1 data la un control.atunci erai mai mica cand ti'ai facut ultima daca contolwinking oamenii din ziua de azi acum sunt sanatosii tun si peste cateva minute vezi ca se imbolnavesc:*:*
cred ca va trebui sa portii ochelari cand o sa scrii, citesti, cand o sa stai la comp si cand te uiti la tvwinking:*:*
bafta si multa sanatatewinkingca daca ai sanatate ai de toate:*happy

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sigur ai nevoie de ochelari! Redu din orele in fata pc-ului si tv-ului.

| Andutsaa explică:

Si ar mai fi ceva, atunci cand citesc...(daca sunt caractere de 10), imi este foarte greu, parca se ingroasa literele si incet incet incep sa imi lacrimeze ochii.

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi :*

| octavianpas a răspuns:

Fa-ti o programare la oftalmolog. Durerea de cap e din cauza ochlor.

| cristina4love a răspuns:

Exact la fel am fost si eu acum 1 luna.Am fost la oftalmologie si mi-a spus ca trebuie sa port ochelari.Am fost mi-am cumparat ochelari(iti recomand cu antireflexie pentru calculator) si acum numai am nici`o problema.

| fzcsm a răspuns:

Pai du-te la un oftalmolog bun si in mod sigur va trebui sa porti ochelari cand desfasori aceste activitati.