| Zombilitza a întrebat:

Cei ce au sustinut astazi Evaluarea Nationala la Limba Romana. Cum vi s-a parut? ce a-ti gresit? si cat spera-ti sa luati?

Răspuns Câştigător
| Butterfly_4858 a răspuns:

A fost foarte usoara. insa eu am gresit la subiectul I la punctul 3.aia cu structurile spatiale.am facut bine initial. dupa care nu stiu ce mi s-a parut mie si am taiat. apoi am scris greshit.crying.6 puncte le-am pierdut.sad. in rest nu cred ca am mai gresit mare lucru. doar pe la compuneri... dar ma astept sa iau un 8.9-9.sad

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Destul de simplu.
La prima vedere n-am gresit nimic, desi s-ar putea sa imi considere vreun sinonim gresit sau vreo structura pe acolo laughing
Sper sa iau peste 9, 60-9, 70.
Bafta

| ionutzsteaua86 a răspuns:

Am gresit exercitiul ala cu virgula in rest am scris tot...ma astept la un 8.8-9.4winking

| Pink_7714 a răspuns:

A fost foarte usoarahappyam dresit la functia sintactica a cuvantului "probe"(nu am observat ca era langa verbul "sunt").
Oricum...cred ca o sa iau aproximativ 9-9, 30big grin
Tie cum ti s-a parut?