| maia_4240 a întrebat:

Cei saitu asta?

13 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Bun venit pe TPU, maya!

Ce este TPU?

Toti Pentru Unu este locul unde oferi ajutor semenilor tai raspunzand la intrebarile acestora. Pe TPU impartasesti celorlalti cunostintele si experienta ta, ajutandu-i pe cei care au nevoie de raspunsuri la intrebari diverse. La randul tau, cand ai nevoie de un raspuns la o anumita intrebare importanta pentru tine, pe TPU vei primi ajutor prin raspunsurile celorlalti.
Suntem pe TPU pentru a da si a primi sfaturi bune, pentru a fi toti pentru unu si unu pentru toti.

Cum castig puncte pe TPU?

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
•pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
•pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
•atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
•pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
•primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
•al doilea – 40 de puncte;
•al treilea – 30 de puncte;
•al patrulea – 20 puncte;
•al cincilea raspuns – 10 puncte.

Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.

| curiozitatea a răspuns:

Un site de comunicare. tu pui intrebari iar noi raspundem. sau alti pun intrebari si tu raspunzi. Funda?

| NevastuicAaA a răspuns:

E un sait de socializare. Unde pui intrebari sau raspunzi la intrebari.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu stiu d'astea!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Looooool laughingce taranca rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Satisfaction a răspuns:

Cikă un sait foarte mișhto pă care întră tătzi tzăranii...se spune site si pui intrebari...altii raspund si tu dai mie o funda. Gata

| Scumpy90 a răspuns:

Dar tu de ce ti-ai facut cont daca nu stii ce este?

iti faci cont pe orice site care iti vine la mana? ai dat un search pe "goagal"?laughing

| Ðida a răspuns:

Situ asta e pentru a pune intrebari si pentru a ajuta pe cei care au nevoie. Adica tu ai o nelamurire si altii te ajuta, apoi tu vezi care e cel mai bun raspuns si ii dai funda (il declari castigator). Apoi la randul tau ajuti si tu pe altii si poti primi funda, sau raspunsul tau poate fi considerat stupid, inteligent, amuzant, folositor sau nefolositor.
Cu cat aduni mai multe puncte poti deveni expert TPU. Aaa da, si iti poti face si prieteni :->
Sper ca te-am ajutat cu ceva;))
PS: Daca nu te-am lamurit da click pe http://ro.wikipedia.org/wiki/TPU.ro
Funda? :-P

| eu09eu09 a răspuns:

Un sait in care oamneii pun intrebarii ia altii raspund si tie daca iti place raspunsul il feliciti cu o funda big grin pls da-mi si mie funditabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de bar de negrii.

| Iull a răspuns:

A cui esti tu? X_x

Întrebări similare