| SunShineyKidu a întrebat:

Cele mai tari Statusuri! Funda + Votuletzwinking

Răspuns Câştigător
| Diiiaaa a răspuns:

Parcă profitam de fiecare minut atunci. Mi-e dor de toate fețele alea de copii, care au devenit fețe de adulți cât ai clipi.

Nu există minciuni. doar adevăr fără dovezi.

Nu știe nimeni de ce ai rezistat până azi. Știi`, vine o zi când din nou ai să cazi!

De ce totul s`a terminat? De ce a trebuit să creștem? Nu știu! Parcă mai frumos era la stadiul de copiI.

Știi cum e? În viață nimic nu e perfect!

Tot ce`a fost frumos s-a dus și numai e. Ca prin magie! Ce îmi place mie dispare repedee.

Fericirea e cântărită în baloane de sapun. Ele se sparg când visele ți se prefac în scrum.[on the phone

Ai multă ambiţie când spui că mă poţi avea oricând... Aş prefera să stau deasupra ta, s`arunc cu pământ! devil

Prin momente grele trece oricine. Contează cine e lângă tine!

Pentru că atunci când mă gândesc la el zâmbesc fără să vreau!

Dacă viața e în alb și negru atunci când tu vrei să zâmbești și lacrimi curg, ia culori și spune tu poți să le oprești!

Împărțim aceleași gânduri dar nu și aceleași vise.

mi-aș dori să mai fiu fetiță mică • Pentru că juliturile din genunchi se vindecă mai repede decât inimile frânte •
Ai o lume a ta. Caut`o.

Minciuna doare, gesturile îndepărtează, atitudinea produce ură, greșelile nasc regrete, persoanele schimbă persoane.

Nu totul e pierdut cand te prabusesti. Viata are jocul ei, insa tu ai regulile tale.

Nimic nu este mai scump decat o sansa ratata.`!

Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

•Ştii. Speranţa moare ultima!

Într`o lume alb si negru. Am tupeuu sa visez in culorii. :]]

7 răspunsuri:
| aly02 a răspuns:

Zambesc.e mai bine decat sa explic de ce sunt trist/a.
Funda si Votuletz!:*

| Flafy1920 a răspuns:

Cine nu ma poate inghiti... sa ma suga! big grin

| CLau8GeRrY a răspuns:

Mie unul imi plac cateva doar. locul 1: "Iuby cand intry, da-ti 2 palme si iesi" 2) Daca ai vointza poti muta si muntzii din loc,insa daca ai creier,ii lasi acolo ca nu te deranjeaza" stiu ffff. multe dar nu stiu la ce categorie de statusuri vrei u sa ajungi[amuzante, de iubire, etc...]

| Mayyyyyy a răspuns:

Ca apele de primavera ce curg la vale spumegand, se duc frumosii ani de scoala si nu se mai intorc nici cand.

cand pe camp vei merge
si flori vei culege,
sa-ti aduci aminte ca am fost colege.

Sai ai curajul sa spui DA,
sa ai curajul sa spui NU,
si-n orice clipa grea a vietii,
sa fii mereu acelasi TU,
si tine minte trei cuvinte,
VIATA MERGE INAINTE.

Iubita mea cu ochii ca cafeaua, cu buzele ca carameaua ca cand te vad mapuca dorul cas ca Calin nemuritorul!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Invata de la vierme ca nimeni nu-i uitat
Invata de la nufar sa fi mereu curat
Invata de la flacari ce-avem de ars in noi
Invata de la ape sa nu dai inapoi.
Invata de la flacari sa fi smerit de ea
Invata de la stanca sa-nduri furtuna grea.Invata de la floare sa fii gingas ca ea
Invata de la miel sa ai blandetea sa
Invata de la pasari sa fi mereu in zbor
Invata de la toate ca totu-i trecator.

Atunci cand esti singur iar prietenii nu iti sunt alaturi sa iti ofere sprijinul inceraca sa vorbesti cu tine insati si poate inima iti va arata drumul...

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde.

Multi se prefac, ca imi sunt prieteni, iar eu ma prefac, ca’i cred !

. prietenia este ca relatia dintre mana si ochii cand mana se raneste ochii plang iar cand ochi plang mana le sterge lacrimile.

E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini.

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele maiamintesc de mine…

Inchid ochii si visez la o lume mai buna. Dar realizez totusi ca viata e o minciuna...nimic ce e bun nu poate sa dureze...viata e cruda si totul e minciuna.

Privesc spre cer, dar stiu ca miracole nu mai exista. Au murit, odata cu gresala mea, odata cu pierderea ta. Doar lacrimile mai soptesc acum, o poveste trista.

Fum prea scrum se stinge tot acum o prietenie moare nu mai poate respira mi-ai luat tot oxigenulprin tradarea ta.

Nu te lasa doborat de un sentiment gandeste`te prima data daca acea persoana merita sa suferi pentru ea.

He! Uite aicea cateva
1.Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA

Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva te simti singur

Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintele .te iubesc:X

Status de tristete, nu mai cred povete /status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor /status plin de dor, iar nu esti amor

Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori

Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna "

" As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita "

" Tot ce vad e firm ard vise amintiri sperante cred ca un adio e cel mai bun "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi "

" De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

" Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele "

Aseara am visat
Azi s-a intamplat
Maine voi fi cu tine
Iar apoi nu vom mai fi
Dar mai corect
Ramai cu bine
Si uita de mine

Si`ti doresti sa fii ca atunci cand erai mic
Cu zambetul pe buze si sufletul curat
Fara griji fara stres fara un cer intunecat
E aiurea sa nu ti se dea a doua sansa
Ca ajungi un suflet pierdut intr-o viatsa.

N’a fOst z1 sa nu’mi para rau ,
Ca ti’am gresith si tZ1′a fOst Greu
A1 plans , a1 rEgrEtaT str1gand
S1 tOtus1
Ejt1 s1ngura de pe pamant
kre nu m’a facuth sa plang
Un cuvant
Un saruT
eU te’am p1erduTh

ceva versuri
1.Te privesc mereu doar ca pe-o amintire
Esti in capul meu o simpla viziune
Visez mereu la alea tale buze
Si la al tau sarut
Vreau sa te uit ,dar e prea mult.

Te simt mereu in jurul meu
Te simt aproape de sufletul meu
Esti aproape si totusi atat de departe

Imi amintesc cum ai plecat
Si mii de lacrimii
In urma ta am varsat
Imi aminesc si acum
Nu te preface ca nu stii
Cand ai plecat de mine ai uitat
Ce dragoste a fost
N-a avut nici un folos
Nimic nu mai are rost!

2.De ce am crezut in tine
De ce am crezut ca esti si ca
Vei fii intotdeauna alaturi de mine
De ce imi amintesc mereu
,,Cuvintele tale"
Si de privirea ta care ma facea
Sa cred ca toata lumea e a mea!

Daca viata mi-ar putea oferi
Inc-o data sansa de-a regasi
Clipele ce-au fost si s-au risipit
Si tot ceea ce impreuna am cladit
Port in gand mereu doar privirea ta
Realitatea nu o pot accepta
Ieri erai cu mine azi nu mai esti
Ce s-au scris candva au fost doar povesti:X

v veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos.a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate.

Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea. Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea.

imi va fi dor.
imi va fi rece.
dar timpul nu va vindeca.
ci doar va trece.

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .
Candva am plans si am tipat de fericire,altcandva am plans si am tipat de durere.Candva am crezut prosteste in cuvinte rostite in graba,candva aveam planuri marete...acum am planuri realiste.Candva am crezut ca toate vor fi roz mereu,am crezut ca nimeni si nimic nu va putea sa.mi corupa inocenta.Caandva am iertat greseli de neiertat.Am fost tradata si am trecut si am mers mai departe.Candva am fost doborata,am simtit ca pamantul imi fuge de sub picioare si ca nu ami este nici o cale de iesire...

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

Www.statusuri.ro acolo gasesti ff multe statusuri din orice categorie vrei th!
funda si votuletz?

| anotza a răspuns:

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte.Tu nu prea o minti pe ea.Dar ea mereu te minte !

Oi fi eu fatã bunã,dar nici chiar asa… Sã te las sa il iei tu din viatsa mea

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATAT

SUnT Fitzoasa NUti ConvinE Nu Te uitha LA mine

0 sa`mi intselegi pr0blemele la timpuu` p0trivit

Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

Frumusetsea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Îţi aduci amitne de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Zambetul tau e fals ca de obicei . Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata,care era preferata ta odata

itsi placeh cum te privesck .itsi placeh cand itsi zambesck ! .itsi placeh la nebunie cand batt apr0pouri ca te iubesck ! ?

[ ]]… sunt echilibrul irezistibil intre { amar } si { dulce } …[[ ]]

as vrea sa stii :] . sa stii ca merg mai departe ;x . orice ar fi >:] .

exagerezi.meditezi. exersezi. incerci sa ma copiezi. stiu ca vrei mintea mea. si so copiezi nu vei putea. .ce frumoasa incercare. dacopia nu are valoa

ubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate;x

lasatzi'ma sa invatz din propriile greseli...nimeni nu'i perfect...:X:X:X:X

E atat de dulce cand o strangi la piept,e asa frumoasa cand tu ii zambesti,atat de fericita cand ii spui ca o iubesti ! :X

Dultse.

T.`o.O.betSc

Doar ,pur si simplu te adoul :X :X

Poveste fara sfarsit

Ubestc

Adoul tscumpule:X:X:X:X

pun suflet in orice fac ,din zi in zi tot mai mult iti plac

E fata kre e mereuu` langa tne, fata a carei privire`tsi fke binee`

Iti place cum se misca,cum se imbraca,orice i`ai face nu te`ai multzumi cu o bucata,o vrei toata sa fie numai a ta.Promiti sa ai cea mai mare grija de ea![;x]

Poate intr'o zi ma vei cauta, si le vei spune tuturor:Lipseste EA! ♥

A doua oara n-o mai fac ! Mi-am bagat mintile în cap . Promit ca O sa Fiu cuminte De acuMa inainTe !

S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x
Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*

Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

Ce crezi mah ca Ma Faci GeloaSa? . Nu Fraiere Nu ma intereseaza . Nu'mi Pasa Nici de tine Nici de EA . EsTy Chiar pRoSt Daca cReZi Asa . Haiii Te Pwpa Amika Ta!

Sunt ce dOreSti`, ce` priveSti , Dar ce Nu pOtzi` avea __ Hei , c regeti aCu' mai mult ? SanSele kre le'ai avut sau c ai pierdut? b-)

Ai mintit prea mult,cine`e crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

~"Imi spui vorbe goale...vrei sa ma vrajesti...STOP BABY ! Yo nu mai cred in povesti
Priveste-ma atent ,Si poate cu regret. ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat inSistent.CrEdeai ca vOi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !

Crezi ca ma faci geloasa!:O nu dragul meu ,nu-mi pasa ramai cu penala ta ca sunteti praf si tu si ea (dar mai ales ea)

Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

● Ai uitat cand imi spuneai ,Ca dOar pe mine ma ai ?

Cum vorbesc saw cum ma comporth` nu the` intereseaza Atitudinea tha falsa nu ma impresioneaza`Eu simth ca` tot ceea` ce fac e bine`Shi niciodatha n`ai sa` potai schimba` cva` la mne`

Uita`te la bruneta cu stil care te invata sa`ti traiesti viata din plin ;x
Viata ta e ea .Universu` e ea !Mai pe scurt bunetta e viata ta !

Ea poate nu stie cum e dragostea. Si intr'o zi poate va invata. Dar atunci nu va mai fi a ta. ca n'ai stiut sa ai grija d ea

Educata de destin Simt mult Arat putin Eo nu ma`ntrec cu nimeni si nu port alta fata Sunt succese care ma`njosesc Shi infrangeri care ma inaltza.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Shi daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!\

Are o tehnica speciala` Stie exact cum` Sa te bage`n boala.

E stilata,E bine conturata,Parca e dintr'o revista cu modele decupatha
Zambeste frumos Si e atragatoare cand se uita la mine la ce se gandeste oare?
Stie ca o plac si ma pune la incercare dar eu am inceput si am sa lupt in continuare

Nu Ma Laud De Frumusetze Sh Nici De Mare Finetze.Am Yo Farmecu`Meu Asha Dupa norocu`Meu.Nu`s Mare Frumusetze Shy Nici Mare Tandretze.Dar Dak Ma Cunosti.Ajung Sa`ti Fiu Febletze:
Chiar daca e mica • Nu te juca cu ea • Ptr ca mereu a stiut si stie ce vrea ! • ;">
Acuma zi ,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
Tre` sa fii perversa.Ca sa fie lumea a ta.Sa nu lashi niciodata.Sa ti se fure inima

Ii place vrajeala ta. Dar daca zambeshte cand ii vorbesti. Nu inseamna ca ai prostit`o. Ea este cine este

Sunt aceeasi si nu ma pot schimba.M-am schimbat destul si ai profitat d ubirea meaStop atitudineMandria ta e lovitaCaci te-ai jukat cu o papushik ce sentimente imita.
Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!
Ai o adolescenta a ta , o viata inainte , si un suflet . Foloseste`le cu un scop

E un vis care se tot repeta! Si doar in visul meu GASESC LUMEA PERFECTA!

.Cand va mai durea nu ma veti mai vedea plangand, voi trece peste ce va fi,
privind si tacand; voi trata situatia distant si razand!

"Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde,clar Ca inima iti plange!"

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea !

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

Cu toate faptele .Ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele!

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac ."

Ma vorbesk totzy de parca ma cunosk,fara sa stie cine sunt sau makar cine am fost!

Iti spo0n d0ar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

GreSeala ta ca m`ai laSat,poate acu` itSi aminteSti...Fete ca mne rar gaSeSti"

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !

Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi.tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi"
"E timid,e greu sa-ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna "

Am invatSat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pOt altSii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce potSi sa faci tu ;]

Chiar daca vor trece anii noi v'om ramane la fel.a fost mereu aici langa mine nu o sa uit cate a facut ptr mine :*

Ai fost langa mine la bine si la greu Cand am dat de belele, adica mai mereu

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"

Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze.

E timpul sa zambesc!"...sa iert?tot timpul sa uit ?niciodata! x(

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior
Am stilu` meu propriu` de viatsa` Fac un pas` sh stau in fata`
Oricee ` ღ S`ar Intampla ` ● ` Nu Raman ` In Spate ` ╚» ` Am Grija Sa ` Fiu ` ღ ` Mai Presus De t0ate

Nu e vreo nasoala dar nici nu-i Ana Lesko, crezi c-o afecteaza daca fluieri când o vezi`?!

Pentru el esti doar o alta fata Mai mult nu ai fost niciodata El la tine nu tzine d atatea ori te-a facut sa t simti un nimeni
ღ `♥. şi dαCă lui ηu`i pαsă . miє dє Cє mi`αr păsα ... ♥`

shI nU e ca iN fiLme` sa Ma Lashi pT aLtha` ...stii biNe` ca`tzi pOth ofeRi ce nu pOate suBsemnatha` !`

pOi daca the gandehsti la mine Ca la O papuSHa Barbie, gandeshTe-te ca suNt papuSha de caRe nu veI avea niCiodaTa paRte`

Nu sUnt faTa cA oRicaRe .Tzin baieTzii La PicioaRe` .Nu ma uIt duPa oRiciNe` .dOar la ce`Mi convIne` :X

fiE rau saU fie biNe`, viaTzZa meA o VreaO cu tiNe :X ...caNd am ziLe gRele , Imi daI puTeRe :X , ma faCi s zambeSc`

daCa il iubestilasa`l sa plece…daCa te iubeshte tot la tine se intoarce :X

Pfff` :X … iMi pLace cuM ma pRivesti` … iMi pLace cuM imi zamBesti… iMi pLace La neBuniE canD baTzi apRopOuRi ca Ma iuBesti! :X ….
faC cè vReaµ :] …cuM vReaµ … SunT fiTzØaSa cµ ciNe vReaµ …sHi rEa cµ ciNe tRebµiE … tOtµL mI sE oFeRa pE taVa :X … Nµ aM RestRicTzii`

Ai TuPeU? Nu K Al MeU

• Unii nu mα supσrtα ●.Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●.Oricє s' αr intαmplα ●.Vσi zαmbi intσtdєαunα ●.Si nu mα vσi schimbα ●

Esti jalnica si o sti prea bine!Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

Nu plec capu’ nici de-al dracu’, ce-o fi sa fie.

?stergi o lacrima .Dar nu po?i sa Stergi amintiri.:-x"

• Nu te´ mai am ´ sii Sincer nu;| imi pre ´ bine! Da mai bine ´ ma inpac ´ :* cu Ideea dkt ´ cu Tine´ •"

teodata ´ ma intreb ´ unde ejti ? Ce mai fki ? Cu cne Te intalnesti ´Cu c ´ cuvinte as `:] putea mai usor´ s itsi spun ca-mi este dor

Fii` indiferent la c` zic daca` nuu`tsi place sh da`mi pace . 0rikm d0ar grija mea 0 ai d` la un timp inc0ace ."

?Spunea ca a fost o greseala ca au fost impreuna ...Dar inca mai tremura si viseaza ca o tzine de mana!"

| SunShineyKidu explică:

Multumesc all pentru stts fain! Ai primit funqa si votuletss :... Diiiaaa. Dar multumesc tuturor ati primit cu totii voturi dupa meritewinking!