| anonim_4396 a întrebat:

Ceoo, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema!
Am fost cu o fata timp de 5 luni de zile tineam f mult la ea, si ia la mine din cate obeservam eu! dar in ultima saptamana in care am fo cu ea am aflat ca se combinase de o zi cu cineva la telefon doar! si deaici mi-am dat seama de schimbarea ei!, spuneti-mi va rog cum so uit?! a trecut deja 2 luni si inca n-am uitato! de impacat nu vreau sa ma mai impac cu ea! ziceti-mi va rog cum so uit cat mai repedesad?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Stai cu alta fata.Deja ai pierdut doua luni pretioase suferind degeaba.Acum ca incepe scoala ai de unde alege.Si nu te mai gandi la ea.Nu te-a meritat, RazvanewinkingExista si alte fete.Mai bune. Dar nu investi din prima sentimente ca s-ar putea sa te arzi din nou.Treptatwinking

6 răspunsuri:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyPai ideea este ca daca nu mai vri sa ai de-a face cu ea, trebuie pur si simplu sa-ti ocputi timpul cu alte chestii, ceea ce trebuie sa stii este ca orice ai face nu vei putea s-o scoti mecanic dininima ta, cel care te va ajuta cel mai mult sa treci peste relatia pe care ai avut-o este timpul. Fa lucrurile care iti plac, plimba-te cu prietenii, iesi in oras, asculta muzica, care te calmeaza si care-ti place, ai incredere in tine si gandeste-te ca vei gasi fata care sa te aprecieze pentru ceea ce reprezinti.Si nu uita, lasa timpul sa vindece ranile si sa te invete sa lasi trecutul in urma, in curand totul va ramane o amintire, depinde de tine ce fel de amintire.
Ai grija de tine!happy

| laurika_3432 a răspuns:

Uite cum sta treabahappy si eu sunt fata dar am fost cu un baiat de mai mult timp de aproape 2 ani infine am trecut peste toate si l-am uitat cu greu. am suferit dupa el cam vreo 2 3 saptamani... dar am uitat totul. si ma bucur foarte mult incearca si u astea:
nu mai sta ca ea sau in preajema ei distreaza-te cu alti prieteni/prietene trateaz-o cu indiferenta deoarece iniferenta doare cel ma tare.nu te mai gandi la toate amintirile cu ea sper ca te-am ajutat :* fundita?tongue bafta!

| IonutRazvan a răspuns:

Vreau sa mentionez ca era prima mea iubita la care am tinut cu adevarat! Si,, sora" nici eu nu stiu ce vreau Inima imi spune so iert Da eu nu as imi vrea! nu ar mai merge! chiar daca tin la ea n-ar mai merge, nas mai putea vaea incredere in ia desi o iubesc din toot sufletul

| IonutRazvan a răspuns:

Ideea este ca ea a fost prima fata din viata mea la care am tinut cu adevarat, inima imi spune so iert da eu nas mai putea sa am incredere in ia si oricum n-ar mai merge!

| Anakatsu a răspuns:

Chiar daca suferi putin trebuie sa o uiti pana la urma nu ai ce face incearca sa te comboini si tu cu o alta fata asta te va ajuta sa o uiti

move on time is running up

| sora_9689 a răspuns:

Incearca sa iesi mai mult. sa te distrezi, poate gasesti si o fata mai draguta, si poate o sa o uiti mai repede.

Dar esti sigur ca vrei sa o uiti?