| Irina_9101 a întrebat:

Certuri zi de zi... scandal si injuraturi... si dupa ma baga pe mine la mjloc si ma pun sa aleg. cred ca imi trebuie un pshiatru. tin prea multe in mine

5 răspunsuri:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Mama lor de parinti loviti in cap...nu ar trebui sa amestece copiii in rahaturile lor sau sa-i puna sa aleaga.Nenorocitii, nu-si dau seama cat rau emotional iti fac.pfff

| gsjsjjs a răspuns:

Am trecut si eu pe acolo. Tu ca tanara nu stiu daca ai putea sa faci ceva, nu prea te iau in considerare. Asa sunt ei la cearta nu tin cont de relatiile personale pe care le aveti. Nah. Tree sa fii calma cand se mai intampla. Daca vrei sa vorbim ma gasesti la cristi.forgod. Succes.

| IonelaMV a răspuns:

Incearcă să vorbești cu cineva, o rudă care să te înțeleagă și să-ți înțeleagă problema și să te ajute, te vei descărca și poate și ei vor înțelege că nu este bine ce fac.Succes. :*

| xAnnabelle a răspuns:

Trebuie "sa le ti piept" parintilor tai, pentru binele tau, dar mai ales pentru al lor. "Ti-ne`le piep", deoarece nu-mai asa poti sa le arati ca ei gresesc, iar tu ai dreptate.Chiar daca e greu, si eu trec prin asta. dar le-am demonstrat ca ceea ce ei faceau nu era bine deloc. In plus noi nu stim cum este sa fi parinte, deci nu avem nici un drept sai judecam, pentru ca fiecare om are limitele lui si trebuie sa se descarce. Eu nu stiu din ce motiv ei se pot certa atat de mult incat sa te puna pe tine sa alegi intre ei.Dar totusi nu cred ca motivul este unu-l banal. de aceea ar trebui sa faci acel enorm efort de a indura si de a le arata ce e bine, si ce nu e.

| Imahipster a răspuns:

Nu psihiatru! Incearca un psiholog. Te va ajuta sa treci peste greu, iti garantez. Elibereaza-te. Daca nu le poti explica parintilor tai civilizat, treci la masuri drastice. Spune-i cuiva din familie in care ai incredere! O terapie la psiholog poate fi scumpa, deci poti apela la familie. Sau chiar prieteni! Daca ai incredere deplina in ei. Incearca sa dai frau sentimentelor. Ei nu realizeaza cat rau iti fac si se gandesc doar la ei, la problemele lor, la certuri si scandaluri. Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta. Sper sa-ti fi fost de ajutor, ma poti contacta oricand vrei.