| Adda9918 a întrebat:

Ceva melodii emo? dau fundahappy:* mersi anticipAT:_)

Răspuns Câştigător
| Mia999 a răspuns:

Ascultă New Years Day, e o trupă rock, dar are influenţe emo. Dacă vrei neapărat melodii, începe cu New Years Day - My Dear, Let's Get Dead, Murder, My Sweet Unvalentine, sunt multe. Paramore mai este o trupă care are ca subgen emo, melodii: Crushcrushcrush, Misguided Ghosts, Misery Business, Brick by Boring Brick.
Depinde şi ce cauţi la o melodie emo, versuri sau pur şi simplu să sune bine. Ies puţin din această sferă, încearcă Nirvana - Smells Like Teen Spirit, Radiohead - Creep.

2 răspunsuri:
| georgy4005 a răspuns:

Deci este melodia a lui SANTA MAFFY : emo emo schneider. s piesa a lui X-addy-un raspuns... sper ca ti-am fost de ajutor. funda? puppy dog eyes

| unknown a răspuns:

Nu cred ca cineva face o melodie cu scopul de a fi "emo".Pot fi melodii triste, dar curentu asta a trecut deja de limita prostieioh go on.Plus ca nu o sa fii cool daca asculti asa ceva.Si inca ceva e o jignire sa spui ca trupe ca Nirvana sau chiar Radiohead sunt emo.