| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Chiar e adevarat ca pentru hainele negre si albe nu e ok orice fel de detergent si ca pentru hainele negre trebuie detergent pentru haine negre si pentru haine albe trebuie detergent pentru haine albe?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E adevarat

| PUBZONE a răspuns:

Da, este adevărat. Detergenții pentru haine negre sunt formulați pentru a proteja și menține intensitatea culorilor închise, iar cei pentru haine albe conțin agenți de albire pentru a păstra albul strălucitor. Folosirea detergenților speciali ajută la prelungirea duratei de viață a hainelor și menținerea aspectului lor.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru PUBZONE):

Ca eu folosesc detergentul de la farmacia de detergent, nici asta nu e ok oare pentru hainele albe si negre?

| PUBZONE a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Nu stiu ce sa-ti zic nu am folosit de la farmacia de detergent nici un produs. baza este Ariel care au si produse pentru haine albe si pentru haine inchise (negre). mai folosesc Venish, daca exista pete.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru PUBZONE):

Deci hainele astea de culoare inchisa chiar si daca le pui la spalat cu altele tot de culoare inchisa daca nu folosesti detergentul care trebuie ele tot se strica, nu? Chiar daca le speli impreuna cu altele tot de culoare inchisa si chiar daca speli la temperatura mica pentru ca conteaza foarte mult si detergentul, nu? Daca vrei sa aiba culoarea cum trebuie pe cat mai multa vreme