| thelostofthesonn a întrebat:

Ciao baietasi de TPU, bai baieti am o mare problema.Totul a inceput asta vara un fost coleg de scoala a venit de la Bucuresti inapoi in Iasi in vacanta, inainte nu ma prea intelesesem cu el dar am avand un grup de prieteni comuni am iesit impreuna. in timp ce eram la un bar fara sa bea nimic a inceput sa imi jigneasca familia spunand ca sunt sclavi.La randul meu l-am injurat si eu. Acesta din urma a sarit la bataie individul este mai inalt ca mine dar are 50 de kg cu tot cu haine.Am reusit sa il pun la pamant foarte usor, nici macar nu a reusit sa ma atinga chit ca a facut box sase ani. Dupa aceia a inceput sa strige si sa urle sa nu dau. Nu am dat deoarece am demnitate si nu dau intr-un om aflat la pamant. Dupa aceia toate au fost bune si frumoase trecea la 20 metri de mine. Acel baiat se mutase devinitiv si s-a inscris la acelasi liceu ca si mine. Lui ii placea la nebunie de prietena mea asa ca gasea orice motiv sa se ia de mine, niste dusmani iau bagat in cap numai prosti despre mine si pe langa asta iau bagat in cap faptul ca ma poate bate. Ieri l-am intrebat daca are un pix si a spus ca imi da 10 pumni in loc de pix. Moment in care a sarit pe mine si a inceput sa dea.Eu eram total nepregatit nu ma asteptam m-am luat prin surprindere si a inceput sa imi dea pumni in fata (probabil uitase ca eu asta-vara nu am dat in el chit ca era pus la pamant) am reusit sa il dau jos dupa mine si sa ii dai dou in sut in tibie acesta a luat-o la fuga in spre clasa unor colegi mai mari prieteni de ai lui care ne-au despartit si i-au luat apararea.Mi-a curs sange, m-am facut de ras de fata cu iubita si cu intreaga clasa ia m-a lasat pentru el si toti prieteni au inceput sa rada : "Bai prostule te-a batut ala de te-ai **** pe tine "(multi fara sa stie contextul). Mi-am pierdut demnitatea am fost umilit in fata la toti de Horhe si in fata iubitei. Dupa ore i-am spus sa ne intalnim sa rezolvam bineinteles ca nu a venit la locul stabilit si a fugit acasa.Stiu ca nu este bine dar imi doresc razbunarea toti rad de mine si uni si-au loato in cap. Mi-am pierdut demnitatea dar totodata si incredera a inceput sa imi fie frica de el imi este frica sa nu se repete ca data trecuta in cazul in care provot un duel.Acum stau acasa si imi fac planuri ce sa fac daca se ia din nou de mine. Am o frica nejustificata de el chit ca am doborat alti de doua ori mai mari ca el. Daca se va intampla ca daca trecuta sau mai rau? Daca in realitate faptul ca l-am doborat asta vara a fost on coincidenta? Daca o sa inghet de frica si nu o sa pot face nimic? Sunt plin de ura de furie si imi sa nu se fi intamplat ceia ce s-a intamplat. Inainte daca ar fi spus cineva ca ma bate el as fi crezut ca este pacaleala de 1 aprilie. Fosta mea iubita este cu el, restul ma i-au la misto ce sa fac.Si mai este o chestie in cazul in care o sa pornesc un conflict cu el pe langa teama nejustificata si de esec imi este frica ca o sa il lovesc prea rau. Dupa aceia tongueolitia, nota la purtare, directorul si parinti lui.Cum pot scapa de aceasta frica cum pot sa imi recapat demnitatea? Sunt de asemenea o gramada de colegi care exagereaza ce s-a intamplat spunand la alte fete si baieti ca eu l-am luat la bataie ca nici macar nu puteam sa il ating cica ca m-am pus in genunchisi l-am rugat sa nu dea. Alti spun ca m-a bagat in spital si toate aceste minciuni si exagerari ma enerveaza la culme multi vorbesc fara sa stie ce s-a intamplat daca el nu ar fi fugit asta nu s-ar intampla. Deci ce pentru sa fac sa imi recapat increderea demnitatea si sa dovedesc lumi ca nu este asa cu se spune?

2 răspunsuri:
| Anonim820 a răspuns:

Tu de politie nu ai auzit?

| SamuraiOkami a răspuns:

Ce vrei tu sa demonstrezi unor fraieri? Daca iti era cineva prieten adevarat la scoala nu radeau de tine ca te-a batut ala. De gagica-ta ce sa zic? Ca te-a lasat pentru ala? as spune ca e tarfa dar mnah...Tu tine capul sus nu te lasa doborat de astia care rad de tine care probabil la randul lor is batuti cu lopata de spate de ma-sa si ta-su' dar mnah pe ei ii mananca in c*r de ce faci tu.Cat despre asta de zici ca are 6 ani de box da-l in *** mea ca nu merita, in cazul in care se mai ia de tine mergi direct la politie sa vezi ce se calmeaza.