| Haaaa a întrebat:

Cine are idei as vrea sa'mi faca si mie o descriere repede a unei pisici big grin primul primeste funditatongue repedeeeee

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Ochii verzi ca smaraldul, blana pufoasa ca angora, agerime de felina, gheare ascutite ca si cutitele, labute moi ca pernele, colti ascutiti ca pumnalele, nasuc mic si fin, coada lunga si eleganta, urechi jucause, fire iubitoare si agera, privire taioasa, dar si dragastoasa, tors placut, mieunat cristalin.CAm atat pot spune in general happy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Pisici Rasa Abyssiniana

Infatisare
Constitutia: medie, mladioasa si muschiuloasa. Arata ca o puma in miniatura
Blana: fina si deasa, cu insemne(pete) pe alocuri
Coada: lunga si conica, terminandu-se cu un varf de culoare neagra
Picioarele: lungi si zvelte
Capul: rotund, in forma de ic
Urechile: mari si cu mot in varf
Ochii: mari, in forma de migdala
Fata:
Originea: una dintre cele mai vechi rase din Anglia, se spune ca este descendenta pisicilor sacre din Egipt

Purtarea
Temperamentul: inteligente si foarte iubitoare
Compania: foarte bune animale de companie
Abilitati speciale: sunt iuti si agile si pot fi invatate sa aduca inapoi un obiect
Atentie la: -

Ingrijirea
Nevoia de exercitii: standard
Igrijirea blanii: moderata - folositi un pieptene si o perie o data pe saptamana

Baftahappy

| Kolp a răspuns:

Ce tema la romana interesanta:

Pisica,,, vulpea de casa"

Altceva nu mai stiulaughing

Fac si eu o compunere acum si-mi pastrez imaginatia

| IZABELLA_5617 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa o prezinti, spui numele de ce l-ai ales, cine tea inspirat sal alegi sau ce, dupa aceea te legi de blanita, de ochi de labutze, poti adauga si niste metafore, epitete pentru frumusete stilistica apoi poti sai descrii si comportamentul... sper sa-ti fie de folos. succes!