| Pisoiul a întrebat:

Cine credeti ca este de vina pentru comportamentul elevilor in scoala?
a)Parinti care nu isi educa copii.
b)Profesorii ca urla pe elevi. La urma urmelor daca profesorul striga la noi vom striga si noi la ei la liceu.
Ca si cum roata se invarte, nu sunteti de acord?

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Mi-ar place sa pot sa-mi fac un blog unde sa scriu tot ce am pe suflet despre comportamentul profesorilor cu elevii care au probleme de limbaj sau alt fel de probleme straight face Mi-ar place sa stie o lumea intreaga ca am cazut psihic din cauza scolii.

| Ixodes a răspuns (pentru UbexFlo):

Si de ce nu faci?

| UbexFlo a răspuns (pentru Ixodes):

Ca nu intereseaza pe nimeni.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Eu sunt de parere ca e vina parintilor si a cercurilor de prieteni ale elevilor respectivi.Cat despre b),oricat ar tipa un profesor la tine, si in gimnaziu si in liceu, nu ai dreptul tu ca elev sa ridici tonul la el.In primul rand pentru ca e o persoana ce iti este superioara si tu vii la scoala sa inveti de la el, nu de la altcineva si in al doilea rand pentru ca este mai in varsta ca tine.

| fantastica a răspuns:

Fiindca copii au un astfel de comportement in scoala e viana si a parintilor, dar si al profesorilor. Parintii nu controleaza ce fac copii la scoala si de acea ei se gindesc : "Ei, de ce sa invat? oricum mama (sau tata) nu stiu ce note am si nu-mi va face nimic." Pe de alta parte sunt de vina si profesorii! EI SUNT PREA BUNI CU ELEVII! Profesorii au tot dreptul sa strige la elevi! Nu au voie sa-i loveasca, dar sa strige la ei au! De ce atunci toti parintii nostri(cam 90% din ei) au invatat si au iesit oameni in viata. Mama cind imi spune cum invata ea la scoala, eu stau si ma gindesc: "acum elevii se pling ca profesorii asa, ca profesorii pe dincolo, dar sa invatam asa cum se invata 40 de ani in urma, atunci noi acum am fi in Iad." Profesorii mai demult nu strigau la elevi, dar tipau, elevul nu avea dreptul nici sa ridice ochii la profesor, dar nu sa se mai si certe cu ei. Acum insa nici "Buna ziua" nu pot da.