| BlueDreams a întrebat:

Cine e expert TPU? Si de cate fundite e nevoie ca sa devi asa ceva? Fundita pentru cel mai bun raspuns:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=601

Nu conteaza neaparat locul in clasament sau numarul de fundite. In primul rand trebuie sa fii eficient. Asta insemnand ca din numarul total al raspunsurilor, un procent cat mai mare sa fie raspunsuri castigatoare. Si conteaza si categoriile la care esti premiat. De exemplu sunt unele fete care se ajuta intre ele cu sfaturi despre make-up dar acelea chit ca au 500, 1000 de fundite nu pot fi experte doar pentru asta. Pot fi apreciate de fete dar atat. Ca sa fii expert in primul rand trebuie sa stii ce inseamna diplomatia, bunul simt si sa ai ceva experienta incat sa poti ajuta. Si conteaza sa se vada ca vrei cu adevarat sa ajuti. Ai un plus daca esti foarte activ. Si conteaza si vechimea. Sunt multi care merita acest titlu si daca sunt mai vechi decat tine e ceva normal ca ei sa aiba intaietate. De obicei este expert cel care raspunde pertinent la intrebari din mai toate categoriile. Ai un atuu daca raspunzi acceptabil la mai multe si stapanesti foarte bine o anumita categorie de o importanta sporita. Cam asta ar fi de spus.

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

De unde stii tu care e cel mai bun raspuns ca sa ii dai fundita? straight face

In fine, poti sa ai si 10 milioane de prostii din alea.cum le zicea? aa da. fundite. Nu se schimba nimic. Expert TPU devii in functie de calitatea raspunsurilor date, in functie de cat de mult ii ajuti pe ceilalti. Trebuie sa ai cel putin 500 de raspunsuri folositoare. Si funditele conteaza, dar trebuie sa fie obtinute pe merit, nu la intrebari de genul "Cine e aceeasi zodie cu mine dau fundita" sau "Dau fundita aceluia care asculta muzica care imi place mie"

Si inca ceva, sa devii expert TPU nu iti schimba viata cu nimic, nu vei fi mai bine privita in ochii altora, nu vei fi respectata mai mult daca ai chenar portocaliu straight face

| TeoPT a răspuns:

Sigur. si porcul zboara. s-a mai pus intrebarea asta de mii de ori. daca erai curioasa te duceai la "intrebari frecvente" sau dadeai doua pagini inapoi la categoria "Adolescenti" si vedeai aceeasi intrebare pusa de altcineva

In orice caz, ti-am raspuns. Ti-am spus cum poti deveni expert TPU.

| BlueDreams explică:

Uite ce e, nu am pus intrebarea sa aud critici.Si pentru cultura voastra generala eram doar curioasa.Nua m intereseaza in absolul sa devin prostia asta.Asa ca daca vreti sa raspundeti si sa va faceti utili, raspunde-ti, dar daca doar vreti sa criticati mai bine tineti-va comentarile pentru voi.

| BlueDreams explică:

7 h 30 daca porcul zboara, atunci tu de ce nu zbori? Si mai scuteste-ma de comentarile tale, ca nu ma impresioneaza...altuia cu mistourile astea...winking