| MâţaD a întrebat:

Cine este la profil matematică informatică intensiv engleză, doresc şi eu orarul...cam câte ore se fac pe săptămână... din fiecare materie.Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| TutiQ a răspuns:

Depinde in ce clasa esti. De exemplu eu intr-a 11a am facut 3 ore de romana, 5 de mate, 2 de chimie(una era un optional), 4 de engleza, 3 de fizica, 3 sau 4 de info, si cate o ora pe saptamana de geografie,istorie, economie, religie. De sport aveam 2, din care una era optional. In iasi este liceul Negruzzi care are site. Daca vrei intra pe www.colegiulnegruzzi.ro si da la orar. Intri la orice clasa 9-12 A sau B pentru ca in general astea sunt intensiv engleza. Acolo poti vedea ce materii ai si cate ore pe saptamana de fiecare.