| Yazgan_Ebru_Amalia_1990 a întrebat:

Cine imi da crele mai dure si mai rele replici primeste funda
M-am certat cu,, cea mai buna prietena,, si vreau sa o distrug

Răspuns Câştigător
| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Uiti ce ti-a facut deoarece nu are rost sa te certi si sa te consumi pentru un prost/o proasta!
Crede-ma si eu am patit ceva de genu
Intr-o buna zi va avea nevoie de tine!

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Și crezi că o ''distrugi'' cu niște replici/citate copiate de pe internet?

Uite, două citate folositoare pentru tine care te vor ajuta în viața de zi cu zi:
1. ''Răzbunarea este arma prostului''.
2. ''Cel mai bun mod de a te răzbuna pe cineva este acela de a nu răzbuna răul cu rău''.

Împacă-te cu prietena ta și lasă invidia la o parte.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Cu razbunarea nu ajungi nicaieri!
Daca iti spune ceva atunci incearca s-o ignori. Comporta-te ca si cum nu ar mai exista pentru tine, ca si cum nici macar nu ai putea s-o vezi. O sa sufere mult mai mult asa decat daca te-ai certa cu ea.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai auzit de ignoranță? ei bine, folosește-o.

| CristinaSNC a răspuns:

Si cu ce te ajuta daca o "distrugi"?

| Kandia15 a răspuns:

Din intrebarea ta imi dau seama ca ai 10-13 ani. Numai copiii isi " distrug" cea mai buna prietena laughing. Tu crezi ca aici esti la TV ( in high school musical, hannah montana, etc )? So much drama laughing. Eu zic sa stai linistita si sa te impaci cu ea, sau macar impaca-te cu ideea ca ai pierdut-o laughing Nu inerca sa o " distrugi". Mai ales ca ati fost cele mai bune prietene. Tie cum ti s-ar parea sa te " distruga" prietena ta cea mai buna?

| lovecats123 a răspuns:

Daca asta te face sa te simti mai bine atunci nu am dreptul sa te judec cu toate ca mai tarziu o sa regreti...ia-te de familia ei, de rudele ei, de felul in care se imbraca laughing

| Emankonovici a răspuns:

Cum se spune razbunarea-i arma prostului.Nu castigi nimic daca faci asta.Cine tine suparare parte de noroc nu are.Asta e din pacate nu pot sa te ajut ti-am dat un sfat. Pace

| bianca1102 a răspuns:

Uite ...si eu ma mai cert cu 'cele mei bune prietene' dar dupa cateva minute me impacam, aica nu ceva serios.
Chiar daca cateodata oamenii se mai cearta sau dau dovada de cateva acte de tradare, ar trebui sa-i ierti pentru ca fac pariu ca inainte cand erati 'cele mai bune prietene va luati apararea una alteia si impreuna erati de neoprit.
Nu cred ca e asa serios incat s-o 'disrugi', gandeste-te doar. Vrei sa o ruinezi?
De ce? Oricare ar fi motivul certarii voastre : faptul ca-i place de acelasi baiat ca tie, sau sau ca nu te-a bagat in seama, nu ti-a zis adevarul.
Bine sa zice, ca inca sunteti prietene...
Te vezi la varsta de 21 de ani sa vrei inca sa o distrugi?
Nu, probabil pe atunci o sa va faceti impreuna planul pentru o nunta dubla.

| bianca1102 a răspuns:

Poti insa sa spui:
Ultima persoana care m-a enervat, e inca data disparuta
E timpul sa devii o persoana disparuta
Nu spune prostii mereu ci doar cand deachide gura
Daca te-as face prost ar fi o insulta adresata oamenilor prosti
Daca ai fi de trei ori mai destept ai fi un mare idiot
Stii cat te-as batea acum...dar am o problema cu cruzimea fata de animale
Ieri am vazut la tv un cimpanzeu si mi-a adus aminte de tine

| Yazgan_Ebru_Amalia_1990 explică:

Stiti...aveti dreptate