| Alexu_9664 a întrebat:

Cine imi da niste staturi >faine?:love struck

Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Statusuri?
Abia acum incep sa simt ploaia rece, Si-aud aceeasi voce care spune: "Lasa totul trece!"
Uite-mi fericirea, vezi sa retii cum moare, Rup tacerea, sparg peretii cu care
Imi impartaseam secretele, Iti dau tie calitatile ca sa elimin defectele.
M-am inchis intr-un vis, si-acolo e asa cum mi-ai promis.
Am plâns ascultând muzică şi privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce.
Judeca la rece, judeca de fapt, E o alta scena, jucata fara tact.
Eu vreau sa am exact cat sa ma simt implinita : Si sa nu ma mint in fata oglinzii ca-s fericïta!
Sã mã prefac cã nu sunt eu, sã schimb prezentul mi-ar fi greu!
Sunt lucruri pe care nu le poti uita, Iei suturi, te scuturi, si chiar asa, Tu sa te bucuri, soptesc la urechea ta, Amintirile sunt scuturi cand viata este grea
Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare!
Te minti si acum desi ti-e dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor
Si daca o persoana insista sa ramana in viata ta mai mult decat trebuie, spune`i sa plece.
Mai rau nu poate fii, o sa reusesc Bineinteles ca imi pare rau si totusi uite ca zambesc.
Nu`l credeam, da totusi l`am intrebat: "plangeai cand m` inselai?"
Strange-ma la piept si spune-mi ca sunt doar pentru tine!
Ca fericirea e inegala sa se`mparta la d0i
De multe ori viata iti rezerva'n viitor, sunt si bune dar si rele acum deasupra tuturor!
Nimeni pe drum. Nimeni pe stradă să vadă ce simt acum!"
E totu` scrum, a mai rămas doar fum mă pierd uşor, ceva se stinge in mine Nu`mi pasă acum că mă întorc din drum
Da-mi sa mai rulez ceva, parca nu mai rezist! Trecutu era tare, prezentu` este trist
Spune-i ca toate trec, ca nimic nu se opreste la nimeni in poarta.
Si sunt atat de multi oameni...si totusi atat de putsini...care nu se schimba peste ani care nu devin straini.
Iti dau un mesaj ca nu ma pot abtine. Creieru` imi spune sa te uit, inima te vrea pe tine!
Când soarele răsare... Mă trezesc cu tine în gând, Am o singură alinare... Că mai pot trăi visând.
Habar nu ai avut... să preţuiesti ce'ai avut... dar durerea mi-a TRECUT.
In 5 minute ne-am cunoscut ca altii intr-o luna Ai si o parte intunecata da` mie mi se pare buna!
Oare, cum stii cum doare?!
Am spus " NU " cand a trebuit, au incercat sa ma convinga dar n-au reusit!
Te rog sa ma privesti, cum o faceai ca la inceput!
Pana si soarele apare dupa multe ploi!
De ce oare te-ai schimbat atat de mult? Crede-ma ca a durut.
Prea putine clipe de liniste.
Adorm mereu cu tine in gand, iar gandu asta ma omoara
Ai idee ce simte ea? Daca nu, te rog intreab-o
Nu am sa renunt nici macar o fractiune de secunda, fiindca totdeauna pierd daca renunt la lupta!
Imi amintescc cum zambeaii numai cu mineee
Si crede`ma ca nu esti primul. ce sa fac si eu azi Te iubesc, maine Pa!
Voi incerca alt drum acum sa gasesc caci m`am saturat iubirea sa-ti cersesc!
Din iubire, doar din iubire, o lacrima se naste in ochii mei.
Te-am iubit mai presus decat insasi viata ce o am, as fi dat orice, as fi spus orice, sa te pot pastra langa mine!
Si ploua, ploua peste inima mea! Un rau de lacrimi ramane in urma ta `.
Indraznesc sa privesc mai sus de orizont...viata trebuie vazuta`n roz.Tzine cont!
Intelege ca trecutul nu mai vine niciodata... Numai amintirea mai poate spune: "Asa a fost odata! "
Te-ai schimbat. Imi apui ca nu mai sti ce vrei. Te-ai racit, si asta pot vedea in ochii tai.
Vara trecuta imi spuneai ca sunt valu ce-l asteptai! Dar apoi nori s-au adunat, si nu stiu de ce toamna mi te-a furat.
Am sentimente tatuate, pe inima. Numele tau este scris pe fiecare lacrima.
* Ce a fost frumos pe noi ne'a abandonat; am fost eu, ai fost tu de vina n-a mai contat.

Ramane langa mine si cand nu stiu sa ma comport...Si nu'mi cumpara flori... stie ca nu le suport!
Nimic nu este cladit sa reziste la nesfarsit.Sti care este valoarea pentru care lupti Cand moartea nu valoreaza nimic?
Tu nu sti cum e sa ii ceri timpul sa repete momentele cand nu duceai lipsa de zambete!
I-am strigat ca vreau s-o am, i-am strigat ca pot s-o am, mi-a urlat ca nu o merit, i-am urlat ca-nvatz s-o merit, dar mi-anchis usha si-a plecat!
Stiu ca viata este grea si eu vreau sa ajung sus... N`am sa uit de unde plec ca n`am sa stiu unde am ajuns!
Am uitat surasul tau cand iti spuneam: "sub rasul tau se-ascunde un "te iubesc" al carui ecou sunt eu"!
Ultima speranta Sau primul pas in viata...invata sa-i infrunti pe toti fara o lacrima pe fata.
A fost un fel de dragoste la prima vedere. Cand eu spuneam ca "asta e", tu mi-ai dat putere; x.
Am trecut prin multe amandoi si nu credeam c`o sa te pierd!
Amintirea va ramane intotdeauna locul nostru de intalniree!
Si voi lupta pana la moarte pentru ce`mi doresc, ca pan' la urma si cei mai buni prieteni ma dezamagesc!
Uita de tot, de lume, de sentimente, de soapte la ureche!
Puteam sa dedic fiecare moment pentru a ti face fericit... Puteam sa ma schimb eu, ca acesta sa nu fie un sfarsit.
Ideea ca te am pe tine ma mentine in picioare
Trecutul te caleste si este cel mai bun profesor!
Filmul nostru l-as vedea din nou din pacate nu-i pe video.
Un zâmbet nu costä nimic, dar ofera multe.
De ce nu m-ai invatat cum sa traiesc fara tine?!
Prietenia noastra as vrea sa nu dispara, caci este un paradis frumos al anilor de scoala
De ce nu vorbesti? Hai mai aproape, te potrivesti. Pentru tot ce-ai facut sau n-ai facut o sa-mi platesti!
Doar noi stim prin ce am trecut. cate necazuri am avut. Am facut la toate fata fir`ar mama ei de viata!
Tu nu stii cum e sa-i ceri timpului sa repete...Momentele cand nu duceai lipsa de zambete
In ochii ei te uiti mereu desi nu vezi cat ii este in fiecare zi de greu.
Ti. a promis stiu! Te. a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!
Cand cunosti doar durerea oare ce sa-ti mai placa.
Departarea ascunde amintiri, vise, lacrimi si sperante in priviri!

Astea le am eu in pc.hee hee
mie imi plac:*:*

1 răspuns:
| gigiro a răspuns:

Statul degeaba, statul de drept.