| bebe21 a întrebat:

Cine imi da si mie niste idei de mesaje de dragobete? Cea mai frumoasa primeste fonditza.

11 răspunsuri:
| Green a răspuns:

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.
asta mi-a placut mult big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scoica de aur e inima Ta, iar perla iubirii se afla in ea, dar scoicile se spag de stancile reci, iar perla iubirii ramane pe veci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scoica de aur e inima Ta, iar perla iubirii se afla in ea, dar scoicile se spag de stancile reci, iar perla iubirii ramane pe veci

| ionikutza a răspuns:

Te iubesc atat de mult, ca petala si mirosul trandafirului. Tu esti totul pentru mine.Esti lumina ochilor mei.Nu pot trai fara sa iti vad chipul.Azi de dragobete iti urez un sincer,, te iubesc"(I love)

| Vizitiul a răspuns:

Nu conteaza frumusetea mesajului, ci gestul, un simplu "te iubesc" e suficient, important e sa dovedesti!

| bebe21 explică:

O scoica de aur e inima Ta, iar perla iubirii se afla in ea, dar scoicile se spag de stancile reci, iar perla iubirii ramane pe veci!big grin

| SufletDeCopil a răspuns:

1.Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta ca le meriti, eu din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le pun; din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc, nu pot atinge stelele pentru a ti le darui, nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu, gandurile mele, trupul meu, intreaga mea fiinta! Si daca iti spun ca te iubesc fara ca macar sa-ti fi intalnit privirea inseamna ca te iubesc pentru ceea ce esti, pentru ceea ce ma faci sa simt, sa fiu, pentru sufletul tau de aur, pentru tot ceea ce reprezinti pentru viata mea Si cum sa nu te iubesc cand pentru tine simt ceea ce nu am simti pentru nimeni niciodata? Cand u ma faci sa ma simt cea mai importanta persoana din intreaga lume? Cum sa nu visez la tine...cum sa nu t vreau langa mine in fiecare clipa, cum sa nu t iubesc, cum sa nu vreau sa t stiu langa mine tot restul vietii? Nu am cuvinte de ajuns ca sa-ti spun tot ceea ce simt pentru tine. sper doar cu timpul sa-ti pot demostra toata dragostea pe care ti-o port, Te ador.

| undercovergirl a răspuns:

Mie imi place o poezie - despre care cred ca spune totul... happy sper sa-ti placa si tie la fel de mult kiss

A cazut o frunza-n calea ta, ratacind pe-a vantului aripa

Ai zarit-o si in aceeasi clipa a-i strivit-o calcand peste ea

N-avea grai sa strige in urma ta, nici puteri sa spuna cat o doare,

Si-a ramas pierduta pe carare.

Ploi si vanturi trecut-au peste ea, statea lipita de pamant si se intreba

Ce ar face daca vantul ar lua-o...si-o clipa in palma ta ar aseza-o,

Dar a ramas acolo undeva...

A cazut o frunza-n calea ta, si cine stie cate-or sa mai cada

Dar n-ai sa stii nicicand si nu-ti va da prin gand

Ca prima frunza ce-a cazut in drumul tau ...am fost eu.

| roberta_7421 a răspuns:

TE IUBESC stiu ca nu este o surpriza, intrucat ti-am zis-o de multe ori si mai inainte... vreau sa iti spun cat de mult insemni pentru mine. TE IUBESC la fel si in zilele innorate cand nu este totul asa cum am planuit, cand suntem nerabdatori...ca si atunci cand totul este perfect si zambeste intreaga lume. TE IUBESC orice s-ar intampla caci TU esti totul pentru mine, TU esti lumea mea pentru totdeauna. pur si simplu TE IUBESC. asta am primit-o de la prietenul meu de ziua indragostitilor. sper sa iti placa.

Răspuns utilizator avertizat