| bebe21 a întrebat:

Cine imi da si mie niste idei de mesaje de martisor? Cea mai frumoasa primeste o funditatongue

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile!

Un martisor virtual purtator de sentimente 100% veritabile. Te iubesc. La multi ani de martisor!

1 Martie reprezinta inceputul primaverii, anotimpul iubirii. Sa te indragostesti pasind prin raze, culegand ghiocei si impartind zambete...

| rrarres a răspuns:

Astazi din partea mea iti zic un calduros te iubesc din toata inima(sper ca simpti si tu la fel)

| єℓєηα a răspuns:

Chiar daca uneori taranul roman isi bate femeia de-o snopeste, de 1 Martie nu uita de Martisor… ca asa e romaneste.
Atunci cand popoarele migratoare veneau cu ganduri cotropitoare peste acest minunat popor, noi le dadeam martisoare… pentru ca asa-i romanul, primitor.
Sunt veteran in Legiunea Straina si am luptat 4 ani ca mercenar in Afghanistan, cea mai grea batalie pentru mine ramene saptamana dintre 1 si 8 Martie… asa se intampla in fiecare an.
Stiu ca nu ti-am luat martisor si am fost un mare taran si mai stiu ca esti cea mai frumoasa femeie din spatiul sud-est european.
Stiu ca era mai frumos sa-ti iau un martisor decat sa-ti dau un mesaj pe telefon, dar intelge-ma si pe mine, sunt un fel de Eminescu si traiesc numai prin rime.
Este Ziua Femeii, o perioada grea pentru orice barbat de meserie, trebuie sa abordam acest eveniment cu calm, ratiune si cu multa diplomatie.

1 Martie reprezinta inceputul primaverii, anotimpul iubirii. Sa te indragostesti pasind prin raze, culegand ghiocei si impartind zambete…
- Acest martisor trimis prin sms este purtator de sentimente 100% veritabile. Te iubesc si La multi ani de martisor!
- Cu aceasta urare aduc primavara in sufletul tau: deschide-ti inima, fa loc clipelor frumoase!
- Daca imi pierd buzele te sarut cu ochii, daca-mi pierd ochii te sarut cu inima, daca-mi pierd inima o gasesc sigur la tine.
- De sub zapada a rasarit un ghiocel, mi-a soptit ceva la ureche: "A sosit primavara!".
- Din lacrima alba a fulgilor de nea si rosul aprins din inima mea, am impletit un martisor pe care ti-l trimit cadou!
- Fara tine… ratacesc la intamplare si toate cararile vietii imi sunt pustii… Fara tine… sunt praf risipit inutil peste lucruri… Si dor si plecare… sunt Fara tine… Dragostea mea!
- Fie ca 1 martie sa iti aduca atat de multe flori incat sa te pierzi printre ele si tot atatea declaratii de dragoste!

- Fie ca acest martisor sa ne aduca linistea si fericirea de care avem nevoie toti, si ca iubirea sa ne imbratiseze sufletul.
- Fiecare dintre noi asteptam sa se intample ceva frumos in viata noastra, fiecare dintre noi asteptam primavara. Eu nu mai trebuie sa mai astept nimic. Te am pe tine!
- In aceasta dimineata soarele a batut in geam mai insistent. Ai deschis si ai lasat primavara sa intre in casa - e 1 Martie!
- Iti doresc un 1 Martie fericit si o primavara care sa iti bucure intregul an!
- Iti trimit prin martisor intreaga primavara cu toate culorile ei vii si datatoare de viata.
- Mi-e dor de casa, de mama, de prieteni, de nebuniile de alta data, mi-e dor de primavara!
- O primavara frumoasa in rosu si alb si dragoste sincera!
- Pentru cea mai importanta persoana din viata mea, pentru tine, toata dragostea din lume… esti raza de soare din viata mea, esti lumina din intunericul vietii mele… Te iubesc…
- Sa ramai mereu ca o primavara, ca o ciocarlie in inaltul cerului, ca o lacramioara…
- Sa vezi o lume intr-un fir de nisip si cerul intr-o salbatica floare, sa tii infinitul in causul palmei si eternitarea in fuga unei clipe…
- Te iubesc nu numai pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt langa tine.
- Toate florile din lume pentru primavara din viata mea! Te iubesc iubita mea!
- Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile! Esti primavara mea!
- Un buchet de lacramioare, un manunchi de sentimente frumoase si o gramada de imbratisari… special pentru tine! La multi ani de 1 martie!
- Un martisor virtual purtator de sentimente 100% veritabile. Te iubesc. La multi ani de martisor!
- Vad lumea in ochii tai si ochii tai peste tot in lume

| Deea a răspuns:

Cu tine alaturi, viata intreaga, e o nesfarsita PRIMAVARA!
Martisorul prins in piept,
Si daruit de cind e firea,
Sa-ti ocroteasca gindul drept
Si rostul casei si... iubirea.
Primavara coboara linistita peste sufletul inca adormit si trupul tresare fericit la atingerea blanda a vantului, mirosind a nou, a proaspat, a inceput.
A sosit primavara, si o data cu ea soseste si viata, care a stat ascunsa pe timpul acestei ierni grele. Iti doresc sa fii plina de viata asa cum este mediul inconjurator. Un 1 Martie fericit alaturi de cei pe care ii iubesti cu adevarat!
Iti doresc o primavara la fel de frumoasa ca tine!
"te-ai trezit? m-ai dorit? m-ai asteptat? te-ai pregatit? ma primesti ACUM? ...sunt eu Primavara"
Iti doresc un 1 martie precum in cele mai frumoase dintre fanteziile tale.
De ziua martisorului iti daruiesc totii ghioceii din lume.
Hai sa ne pierdem in magia primaverii, sa lasam totul in urma, infruntand viitorul cu forte noi!
Bucura-te! Caci a venit primavara cu nebunia ei de culori si parfumuri nebanuite.
Ajuta-ma sa conving Primavara sa nu mai plece!
Din albul fulgilor de nea,
Si din a soarelui sclipire
V-am impletit un martisor
Sa va aduca fericire.
In prag de Primavara, Martisorul sa alunge spiritele rele si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta. Prinde-l pe rever si razi in soare ca totul sa infloreasca in jur!
Fie ca acest martisor sa ne aduca linistea si fericirea de care avem nevoie toti, si ca iubirea sa ne imbratiseze sufletul.
In aceasta dimineata soarele a batut in geam mai insistent. Ai deschis si ai lasat primavara sa intre in casa – e 1 Martie!

| SoferTir a răspuns:

Ghiocelul mesager
Din zapada argintie
Ghiocelul s-a ivit,
Tusind, el e tare grabit
Ca are de dat de veste
Ca-ncepe un anotimp de poveste.

Trece din casa in casa,
Pune viorele in vaza,
Zambeste din zori pana seara,
Da frau liber la soare
Ca sa ne bucure iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priveste in jurul tau. Comunica. Zambeste. Viseaza. Primeste un Martisor!

Intotdeauna in inimile noastre vor incolti ghiocei,
Vesnic dragostea noastra va ramane tanara precum primavara.
pupici primaveratici.

An de an sarbatoarea de 1 Martie ne readuce speranta, optimismul, credinta in mai bine si spor la toate. Din inclestarea frigului cu razele soarelui, a intunericului cu lumina, dupa ultimele zvarcoliri din zilele babelor, invinge viata, primavara, soarele.

Firul alb e sanatate, iar cel rosu, posperitate. Amandoua, impreuna, formeaza o cununa de succes si voie buna.

Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand Paradisul ar fi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiascam iubeste-ti viata si mai ales prietenii. E cel mai de pret lucru. Asta e cel mai frumos martisor pe care ti-l poate oferi cineva.

O data cu venirea zilei de 1 Martie si a primaverii iti doresc ca in fiecare zi sa infloreasca o floare in viata ta.
Sa ai o primavara minunata din toate punctele de vedere.

1 Martie in zbor iti aduce-un martisor, si un cer cu zari senine de la mine pentru tine.

Primavara in suflet, mereu, si noi oportunitati sa para precum ghioceii.

Gingasi ghiocei, soare dulce zambitor, inimi deschise pline de bucurie, toate acestea pentru tine formeaza un martisor incarcat cu prietenie.

Primeste acest ghiocel de la cineva care vrea sa aduca primavara in sufletul tau.

Lasa sa-ti picure in suflet inca o primavara, las-o sa-ti cuprinda obrajii si sa-ti invaluie inima; danseaza cu ea in lumina soarelui si las-o sa-ti umple bratele cu flori si iubire.

Intreaga viata sa iti fie asemenea unui buchet de ghiocei presarat de iubire, fericire si bucurii.
Pentru tine - ghiocelul vietii mele, alaturi de tine, intreaga mea viata este o adevarata primavara.

Bucurati-va de soare, bucurati-va de ghiocei, bucurati-va de frumoasele zile ale primaverii si primiti cu drag martisorul in sufletele voastre!

Frumoasa si gingasa, precum e acest micut simbol al primaverii, sa fii mereu.
Cu dragoste.

Anotimpurile vin si trec, dar fiecare om pastreaza in sufletul sau un anotimp. Incearca sa pastrezi primavara.

Asa cum buburuzele isi dezmortesc aripioarele la prima raza de soare mai calduta, asa Martie ne dezmorteste sufletele cu primul martisor ce ne parfumeaza viata - primavara.

Primeste primavara in viata si in suflet, deschide-ti aripile si incearca sa zbori, inchide ochii si incearca sa visezi, nu-i asa ca e minunat?

Dimineata sa iti lumineze gandurile, soarele sa iti incalzeasca sufletul, florile sa iti incante simturile, iar eu sa iti dovedesc dragostea mea.

Am cautat in frigul iernii, in ceata din suflet o vapaie care sa ma incalzeasca. Sa ma atinga cu ardoarea eihappy

Am cautat un petec de pamant unde sa cresc, caruia sa ii apartin,
Sunt eu, Ghiocelul. Si eu traiesc primavara alaturi de voi. Si eu doar ca anul acesta va sarut de aici de departe.
Scumpa mea, MAMA!

Desi stiam ca primavara este un anotimp inchinat iubirii nu l-am sarbatorit niciodata ca atare. Dar primavara asta este atat de imbietoare, totul renaste si odata cu natura simt renascand si sentimentele mele pentru tine, care sunt mai puternice ca oricand. Fiecare primavara care a trecut peste noi a lasat in viata noastra un strop de viata, de vitalitate si de voie buna. Toate astea nu ar fi insemnat nimic daca nu ai fi fost alaturi de mine. Tu esti cea care mi-a transformat zilele intr-o primavara, tu esti cea care atunci cand mi-a fost rau ai fost alaturi de mine si m-ai incurajat, tu esti cea care cand mi-a fost bine m-ai incurajat sa merg spre mai bine.

M-am gandit sa-ti multumesc pentru darurile minunate pe care mi le-ai facut de-a lungul timpului si am ales aceasta comoara in care am inchis toata dragostea mea pentru tine si o raza de soare din primavara asta frumoasa.
Te iubesc, mama.

In aceasta zi de primavara, cind toate florile zimbesc pentru tine primeste-n dar si acest martisor simbolic.

| licutzaa a răspuns:

Primavara e anotimpul bucuriei, renashterii si sperantei este momentul in care celebram tineretea frumusetea si sensibilitatea.
fie ca sosirea primaverii sa aveti mai multa bucurie shu mai mult succes.