| adi1995 a întrebat:

Cine imi da si mie o scuza sa nu ma duc maine la scoala? fundawinking

Răspuns Câştigător
| Ioanaa_5834 a răspuns:

Am fost la tara cu parintii.
funda?

9 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Cea mai usoara chestie. Daca si mama ta este de acord poti sa lipsesti. Mi se pare ca praintele poate sa faca vreo 5 bilete de genu' in care sa explice de ce nu ai fost la scoala si sigur iti vor motiva absentele.Sau daca ai un dirig\a de treaba sigur ti le va motiva oricumwinking

| Tourniquet a răspuns:

Ti-a fost rau, ai facut febra, te-a durut stomacul, ai vomat.
Ai fost plecat/a la tara pentru ca a fost o urgenta de familie.
Ai fost la doctor deoarece nu te-ai simtit prea bine.
A venit verisoara ta mai mica pe la mine si a ramas la tine acasa si a doua zi i-a fost foarte rau si a trebuit sa stai cu ea acasa.

| BellsC a răspuns:

Te-ai simtit rau sau vreo ruda...ai fost la dentist, la doctor, Ti-ai facut analize...Ai plecat cu parintii la bunici.

| Loryoficial a răspuns:

A murit matusa si trebuia sa te duci la mormantare...sigur te va crede sau una mai clasica : nu ai putut sa te duci la scoala pentru ca nu vedeai de ochirolling on the floor

| MyEssence a răspuns:

Spune-i ca ti s-au terminat bateriile de la ceas si mama ta a fost plecata la lucru pana lla pranz
sau ca ai avut niste treaba si ca abia pe la 10 te-ai apucat de lectii si fiind obosit ai adormit la birou si ceasul nu ti l-ai mai pus
sau ca ai uitat sa iti pui ceasul

| MICHAel a răspuns:

In primul rand trebuie sa minti cu cap laughing) cum ai putea sa ii spui la o profesoara ca ai fost bolnav cand in ziua precedenta nu ai nimic si nici acum 2 zile inainte sa lipsesti laughing ai putea sa vomiti si sa le spui parintilor ca nu te simti bine

| adRiaNOO a răspuns:

Daca ii pentru profesori... ceva de genu: o fost sfarsit de saptamana, sau am fost la doctor, dentist, etc, sora bolnava, nu o avut sora sau fratele cu cine sa stea, ceva de genu si la parinti. te simti rau, picior ceva nu stiu funda?

| Alexyz_6552 a răspuns:

Te prefaci ca iti este raw...sau daca faci vreun sport spui ca ai avut vizita medicala:p funda?batting eyelashes

| Vladutz11_1149 a răspuns:

Pai, ii spu ca te-a durut capul si ai avut febra ~Funda~! te rogg~~~
!