| franci a întrebat:

Cine imi face si mie un rezumat al personajului fernando din serialul teresa?

Răspuns Câştigător
| MariA00 a răspuns:

Fernando este un tip afemeiat si dragut. El este prieten foarte bun cu Arturo ( sotul Teresei) si se va "indragosti" de sora lui ( Luisa) intr-o calatorie de afaceri in Cancun. Luisa i-a cerut lui Fernando sa nu-si bata joc de ea, sa ii spuna clar daca o iubeste sau nu, dar se pare ca Fernando si-a batut joc de ea fara sa vrea. El i-a spus Luisei ca o iubeste din tot sufletul dar imediat ce Teresa a vrut sa il cucereasca, el s-a indragostit imediat de ea. Acum vrea sa uite de Luisa chiar daca peste o saptamana va fi nunta lor pentru a se casatori cu Teresa.
Numai bine! Funda? Plsss...