| MishuCuc a întrebat:

Cine imi gaseste povestea Seltsamer Spazierritt(este in germana)tradusa in romana ,primeste funda!

Răspuns Câştigător
| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

Scuze, nu l-am putut gasi asa ca l-am translatat...Nu este chiar o opera de arta:
Un om plimbari cu casa lui fundul şi execută băieţi de mers pe jos de alături. Este un pribeag, şi spune: "Tatal nu este în regulă să plimbare şi să rulaţi fiul tău; Ai link-uri mai puternic". Ca tatăl de un fund este coborât, şi a avut fiul de echitatie. Întoarce un pribeag, şi spune: "ăsta nu este drept, că sunteţi de echitatie, şi m-ai tatălui tău, mersul pe jos. Ai picioare mai tineri." Din moment ce ambele asezat şi călare pe un traseu. O a treia Wanderer vine şi spune: "ce este pentru un small-mindedness, doi tipi pe un animal slab; ar trebui să luaţi nu un stick şi în jos urmarind atât de tine? " Deoarece ambele au fost retrogradate, şi Anne de mers pe jos, dus dreapta şi stânga Tatăl şi fiul, şi în mijlocul de măgar. Un al patrulea Wanderer vine şi spune: "sunteţi trei inşi ciudat. Nu este suficient, atunci când merg pe jos două? Acum nu mai uşor, dacă unul plimbari de tine?" Deoarece tatăl legate împreună faţă legs măgar, şi fiul trupa împreună în spatele picioarele ca el a traversat un sprijin puternic, se afla pe strada şi transportate acasă fundul pe axila. puteţi obţine atât de departe, dacă îl doriţi toate persoanele destul face.