| bianca a întrebat:

Cine imi poate explica si mie cum e cu bacul pana la urma? x(
gen:la ce materii se dasi care sunt cele la alegere, daca e in functie de profil sau nu(eu sunt la mate info)si ce mai trebuie stiutthinking

cine imi explica ff clar primeste funditaaa:*

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Pai... momentan, bacul e cam asa:
3 probe practice: Proba orala la romana, competentele digitale si competentele lingvistice(la orice limba straina studiata cel putin 2 ani la scoala)
3 probe scrise:
1. Limba romana, pentru absolut toate profilurile (sau limba materna pentru minoritati)
2. Pentru profilurile umane e obligatorie istoria, iar pentru cele reale - matematica
3. Proba la alegere: pentru uman - geografie, logica, psihologie, economie, sociologie sau filosofie
pentru real: chimie, fizica, biologie.

Totusi nu cred ca iti vor folosi foarte mult aceste informatii, pentru ca astia din minister fac schimbari si peste noapteoh go on... Cine stie ce-o mai fi la anul? oh go on