| HasekiHurremSultan2 a întrebat:

Cine imi poate spune intrebari de genul:"Cati pitici avea cenusareasa"? Sau unde le pot gasi?happyFundita:

Răspuns Câştigător
| zozoMik a răspuns:

Uite cateva... sper ca am inteles la ce te referi si te pot ajuta:

. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?
De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?
Vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?

Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra? rolling on the floor
Daca despre o femeie se spune atunci cand nu este moarta ca este vie, de ce nu face struguri?

Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar un romaneste?

Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?
Cam atatlove struck

2 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

1.cati pitici avea alba ca zapada
2.cum a aflat printul ca a dansat cu cenusareasa
3. ce animal era bambi
4. ce rasa era balto
5. ce intreba mama vitrega a albei ca zapada cand se uita in oglinda.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E vorba de un test de cultura generala pentru copii de o anumita varsta?