| alexandra_6050 a întrebat:

Cine imi spune si mie 7 intrebari de logica cu raspuns? mersi :*

3 răspunsuri:
| aanndreeaa a răspuns:

1.Daca esti intr.o cursa si.l depasesti pe ce.l de.al doilea concurent pe ce loc ajungi?
Multu vor spune 1laughing, dar ajungi pe locul 2, in locul celui pe care il depasesti

2.Ce e mai greu? Un kg de pietre sau un kg de pene?
Multi vor spune ca pietrele, dar sunt la fel de grele.amandoua au un kg.

3.Ce e mai greu? Un litru de apa sau unul de ulei?
Daca pui aceasta intrebare dupa intrebarea 2, toti vor spune ca sunt la fel de grelelaughing, dar nu.1 L reprezinta o sticla.de un litru.intra la fel de multa cantitate de apa ca si de ulei.dar daca le vei lua pe amandoua in mana vei vedea ca uleiul e mai greu, pentru ca are densitatea mai mare:d

4.Intrebi pe cineva... Exista numere mai mari ca 1? Exista numere mai mari ca 2? si tot asa.si intrebi ce 5-6 ori.si maresti mereu numerele.nu trebuie neaparat sa fie in ordine.si ultima oara intrebi:Exista prosti mai mari ca tine? Toti vor zice la primele intrebari Da, da, da...si cand aud ca schimbi intrebarea se vor gandii ca e o smecherie.si toti vor zice NUlaughing.Sa incerci.

| Girl_1464 a răspuns:

Cine se-ngroapă-n pământ
Ca să scape de mormânt?

De ce iei, de ce creşte tot mai mare:
De ce pui, de ce scade tot mai tare.
(groapa)

Zece strâng
Şi patru plâng?
(mulsul vacii)

| stefan415 a răspuns:

Care vrea sa fac sex sunt disponibil o ora la viteza