| calinuts a întrebat:

Cine imi spune si mie niste descrieri pentru pozele de pe facebook? (sunt fata)

Răspuns Câştigător
| val31989 a răspuns:

Buna,uite aici big grin
Mulți spun că trăim după cum ne dorim. Eu spun că trăim după cum putem.
Atunci ochii tai imi spuneau 1000 de cuvinte acum cand ii vad inima imi striga,,Minte,Minte!
Unii baieti nu inteleg ca dincolo de sani noi avem o INIMA
E trist să trăieşti într-o lume în care aspectul fizic contează mai mult decât personalitatea.
Fiecare este arhitectul propriului viitor.
Omul intelept nu spune tot ce gandeste, dar ce spune, gandeste.
Sfatul meu este sa te casatoresti. Daca vei avea o nevasta buna, vei fi fericit; daca nu, vei deveni filosof.
Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.
De ce sa plâng pentru ceva ce toate îsi doresc? Când pot sa râd ca a fost doar al meu!
Cand cineva e foarte dulce cu tine nu te entuziasma prea tare, chiar si cea mai buna ciocolata are un termen de expirare!
Gesturile mărunte te fac să te îndrăgosteşti de o persoană ♥
Cu toţii suntem frumoşi în felul nostru, şi merităm aceaşi 'cantitate' de iubire! ♥
Si imi distrug sufletul cu persoane ce nu-mi merita nici macar zambetul...
Te iubeste, nu acel care vesnic iti jura iubire, dar acel care in tacere te face fericita!happy
Un barbat se indragosteste de ceea ce vede, o femeie se indragosteste de ceea ce aude.
Un gentleman este un barbat care nu loveste niciodata o femeie.
Daca nu te iubeste cel pe care il vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni.
Uneori, trecutul este un lucru foarte dureros, iar unii, in loc sa invete din el, aleg sa fuga.
Păcat că te-ai schimbat. Păcat că străluceşti ca un diamant falsificat!
Femeile iti vor spune multe, ca te iubesc si cum si cat, vor spune mai frumos ca mine, dar nu te vor iubiiii atat…
Adevarata dragoste este ca o fantoma, despre care toată lumea vorbeşte despre şi puţini au văzut-o.
Nu suferinţa ne schimbă cel mai mult; ci răutatea oamenilor.
Daca educi un baiat, educi o singura persoana, dar daca educi o fata, educi o comunitate.
E mai bine sa taci si sa fii luat drept prost, decat sa vorbesti si sa confirmi ca esti.
Nu te mai obosi sa ma-ntrebi cum sunt,...ce nu ma vezi? Am tot 2 maini, 2 picioare, o gura, 2 ochi... In suflet nu poti tu vedea,.n-ai vazut niciodata!
Daca arunci un om pentru ca nu coincide cu idealul tau, inseamna ca nu il iubesti pentru ceea ce e, ci pentru ceea ce ai fi vrut sa fie.
Se numeşte bărbat adevărat, nu acela care fură inimi, ci acela care le câştigă!
Unei femei care te-a iubit cândva. să nu îi dai niciodată motive să te urască.
Să fii fidel, înseamnă să rămâi aproape de o persoană chiar şi la 20000 de kilometrii distanţă.
Urăsc senzaţia aia, când nici măcar prietenei tale cele mai bune nu îi pasă de ce te simţi rău!
Trebuie sa stralucesti ca sa fi remarcata! ♥
Nu incerca sa dezgheti omul prost...pentru ca te inunda! -Nu eşti un psiholog bun dacă tu însuţi nu eşti un subiect de studiat, dacă materialul tău psihic nu oferă zilnic o complexitate şi un inedit care să excite curiozitatea ta continuă.
Sunt femeie, dar pot să iubesc chiar dacă am fost rănită, pot să privesc lumea cu ochi mai buni pentru că sper şi cred că mai devreme sau mai târziu totul va fi bine. şi îmbrăţişez şi oamenii care poate nu merită, dar care au nevoie de mine. Pentru că ştiu. că iubirea, privirea şi îmbrăţişarea unei femei nu se compară cu nimic din lumea asta.
Am două braţe. care au îmbrăţişat multe persoane nepotrivite. şi două mâini care au fost nevoite să renunţe la alte mâini pe care le iubeau.
Am doi ochi. care au vărsat multe lacrimi, dar încă mai poţi să vezi în ei acea strălucire care îţi spune: "Am speranţă. Totul va fi bine."
O fată poate să aştepte să îi iasă în cale bărbatul potrivit, dar, până atunci, asta nu înseamnă că nu poate petrece nişte clipe frumoase cu cel nepotrivit.
Întotdeauna îmi scriu o poveste în minte.De cele mai multe ori, este cu tine.
Nu spune ca te vei schimba.Ea stie ca minti. Spune doar ca nu poti trai fara ea.
Ca să obţii fericirea supremă trebuie să ai pe cineva cu care să o împarţi.

Cea mai buna dovada a dragostei este increderea!
Sper ca ti-am fost de ajutor!