| zappa_5051 a întrebat:

Cine imi spune si mie niste status 'de viata frumoase' vesele'triste' de prietenie 'etcbatting eyelashes cele mai multe au >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| simionmaria a răspuns:

Ai luat cu tine ce-aveam mai bun.atatea vorbe ce-aveam sa-ti spun.chiar de NU SUNT AL TAU.te voi IUBI mereu! tu ramai in sufletul meu."

nu ma supar ca vorbesti asa mult,atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu e un sentiment, e o CALITATE

Exista atatea lucruri minunate…Numai de am avea ochi sa le vedem, suflet sa le iubim.si maini sa le atingem!

nu sunt asa cum ai vrea, nu sunt asa cum iti doresti, nu sunt cel pe carel l-ai vrea…dar sunt acel ce iti lipseste….

Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland
Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.
De-as fi doar bland si bun, cum ma doresti
ar fi usor de tot sa ma iubesti.
Atuncea toata lumea, cata e, m-ar adora -
si-ar mai avea acelasi pret,
iubirea ta? "

Te Iubesc …e putin
2. Te ador … E infim
3. Amandoua. e sublim

Nu pot sa adorm,
si ingerasul mi-a sa ma gindesc
la ceva frumos din viata mea
asa ca m-am gindit la tine. :*

Nu-mi pasa de moarte,dar ma doare sufletul sa parasesc viata

Dragostea nu e o stare de spirit …e un stil de viata…

Originalitatea nu consta in a spune ceva ce nu a mai spus cineva…ci in a spune exact ce gandesti u

Dragostea este jarul amprentat in interiorul inimii.

Dragostea este ca si marea, nu o poti cunoaste plimbandu-te cu o barca pe deasupra, va trebui sa te scufunzi in ea.

dragostea e ca vantul…….nu se vede dar se simte….

Inainte de somnik,
Iti trimit un mik pupic,
Sa il ti pe obrajor,
Sa ai somnul mai usor,
Sa-l tii-n brate langa tine,
Si sa te gandesti la mine.

iubirea e doar un deja – vu al unui suflet imbatat de farmecele unui vis ….

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatiei.

Iubirea este piramida creatiei universale.

Cautam inocenta pe toate rafturile vietii, dar o gasim din ce în ce mai rar; important este sa-i cultivam caracterul.

Esenta iubirii nu va disparea niciodata, desi fumurile orgoliilor va încerca mereu sa o sufoce.

ragostea e mai presus de toate…daca ai cu cine le imparte,traieste momentele iubiri…si vei avea totul, cheia fericiri.

Te caut in fiecare vis
Ca te intorci tu mi-ai promis
Dar nu mai apari ca alta data
Nu mai esti cum erai odata
Acum esti distant, acum esti langa mine
nu-mi pot da seama ce se-ntampla cu tine
Gandeste-te putin cat rau poti sa faci
Dar cand vorbesc cu tine, te intorci si taci…

Exista sex fierbinte, sex salbatic, sex in grup, sex protejat, sex oral, sex anal, sex prin telefon, insa pentru TINE exista… MASTURBAREA.

Adori trupul meu dulce…iti place cand buzele noastre se ating…esti in al noualea cer cand simti in tine picaturile mele…sunt acelasi eu: Jack Daniels!

Crezi ca Totu` iti Apartine. Ai Bani... Poti sa Ai Orice. Insa Nu Si` Pe MiNE ….

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.

Crezi ca ma cunosti? te-nseli amarnic...sunt o simpla imagine...o poza ce o poti interpreta cum vrei.

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva... Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea.

Daca ai nevoie de mine. nu mai sunt aici. strig-o pe ea. Poate ea isi face griji

Invidia v-apasa, nimic nu va convine,
Mai bine fraierii sa taca, cum se cuvine.

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele. Pt cei ce nu pricep. Mama prostilor e mereu gravida.

Dintr'un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate

Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi:X:X

ofera-mi destula liberatate...cand ma vei avea cu siguranta!

Daca astazi simt ca toate ma dor
Maine stiu ca-mi va fi mai usor.

1 răspuns: