| BitKode a întrebat:

Cine imi traduce si mie clipu repede ia fundita http://www.youtube.com/watch?v=rUakUPkbpU0&feature=fvwre l

Răspuns Câştigător
| i86e2 a răspuns:

Păi ai nevoie de zahăr și azotat de potasiu, 2/5 zahăr, 3/5 azotat de potasiu, le pui într-o cratiță pe foc și le amesteci până se topesc, apoi torni amestecul pe o folie de aluminiu și gata, ai fumigena. Totuși, nu știu de unde găsești azotat de potasiu. Poți să cauți salpetru în magazinele care se ocupă de chestii pentru grădinărit.

| BitKode explică (pentru i86e2):

Ms mulT! Am gasit azot de potasiu la un prieten.

1 răspuns: